WP Store umožňuje stahovat XAP soubory aplikací. Jak je nahrát z paměťové karty?

Včerejší aktualizace webové verze Windows Phone Store s sebou přinesla jednu velice zajímavou vlastnost. U aplikací je nyní možné stahovat instalační soubory, které následně můžete využít pro manuální instalaci skrze paměťovou kartu. Freeware aplikace lze stahovat okamžitě, u placených aplikací se nabídne ke stažení .xap trial verze a po zakoupení i .xap soubor plné verze. Plné verze aplikací lze instalovat pouze na zařízení, která používají Windows účet; při instalaci navíc dochází k ověření validity skrze servery Microsoftu. Tlačítko pro stažení xap souboru najdete na detailu aplikace ve spodní části (ukázka).

 
Odkaz pro stažení .xap souboru najdete v detailu každé aplikace na webovém WP Store 

Slotem na paměťovou kartu jsou vybaveny modely HTC 8S, Nokia Lumia 820 a Samsung Ativ S. Abyste xap soubory mohli instalovat rovnou z paměťové karty, je nutné dodržet následující postup:

  • zkopírujte .xap soubor(y) na paměťovou kartu
  • vložte kartu do telefonu a jděte do aplikace Store
  • kromě položek Aplikace a Hry se zde objeví také položka Pam. karta
  • po jejím zvolení systém projde obsah paměťové karty a ověří, zda jsou instalátory validní kontaktováním serverů Microsoftu

 

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku