Domů » Bleskovky » Withings ScanWatch: nejpokročilejší hybridní hodinky s měřením tepu i EKG

Withings ScanWatch: nejpokročilejší hybridní hodinky s měřením tepu i EKG

Již před začátkem CESu slibovala francouzská společnost Withings velké oznámení. A hned z kraje tohoto veletrhu jsme se dočkali. Withings ScanWatch jsou novým přírůstkem do rodiny hybridních hodinek, které Francouze proslavily. ScanWatch disponují velkým množstvím funkcí pro měření fitness výkonů a zdraví, které jsme pohromadě u hybridních hodinek prozatím neviděli.

withings scanwatch 1

Základ zůstává stejný – vzhled klasických hodinek, malá komplikace v podobě PMOLED displeje a dlouhá výdrž na jedno nabití, která narostla na celých 30 dní. Uvnitř hodinek najdete všechny možné technologie, kterými v současné době můžete měřit své zdraví a sportovní výkony a které se zároveň vlezou na vaše zápěstí. Vítanou změnou je také otočná korunka pro navigaci mezi položkami.

Řeč je především o měření EKG, které poprvé dostal na zápěstí Apple, ale Withings u modelu Move ECG ukázalo, že to umí také. Měření probíhá podobně jako u Applu – stačí sedět v klidu a z obou stran držet pouzdro hodinek. EKG doplňuje také senzor měření srdečního tepu, který v případě, že rozpozná nepravidelný rytmus srdce či nepravidelnost, doporučí okamžité změření EKG.

Withings ScanWatch změří EKG a zjistí spánkovou apnoe

Vylepšení se dočkaly také funkce související se spánkem. Novinkou je senzor SpO2, který měří okysličení krve. S tímto údajem zjišťují ScanWatch spánkovou apnoe, což je problém, o kterém osm desetin postižených vůbec netuší. Sportovci naproti tomu ocení přítomnost měření VO2 Max. Jinak Withings ScanWatch disponují stejnými funkcemi jako jejich předchůdci – například Steel HR Sport.

withings scanwatch 3

Přesné datum uvedení do prodeje není známé, neboť Withings stále čeká na schválení od CE a FDA. Předpokládané uvedení na trh se nicméně odhaduje na druhý kvartál letošního roku. S cenou si Francouzi rovněž poměrně věří – menší 38mm verze má stát 249 dolarů (cca 5 600 korun), větší 42mm verze vyjde na 299 dolarů (cca 6 800 korun). To sice není zrovna málo, na druhou stranu se jedná o jedinou konkurenci Apple Watch co do zdravotních a fitness funkcí. A pro některé je tady ještě výhoda toho, že nejsou neustále obtěžováni dalším displejem.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
cosworth
Uživatel
cosworth
Offline

neverim ze je neco lepsi nez epl