Domů » Bleskovky » Spojení funkcí a elegance: hodinky od Withings nabídnou měření EKG a decentní vzhled

Spojení funkcí a elegance: hodinky od Withings nabídnou měření EKG a decentní vzhled

Měření EKG v nositelné elektronice prosadil především Apple ve svých hodinách Apple Watch, zdaleka však není jediným výrobcem, který nabízí snímání srdeční aktivity. Do elitní skupiny certifikovaných zařízení můžeme nově počítat také hodinky Move ECG od francouzské společnosti Withings. Ta se dlouhodobě zaměřuje na výrobu chytré zdravotnické elektroniky a hybridních hodinek.

Naší recenzi například neunikl loňský model hodinek Withings Steel HR Sport. S hodinkami Move ECG se nicméně Francouzi pyšní jedním prvenstvím – jedná se o první hybridní chytré hodinky s certifikovaným měřením EKG v Evropě. Na první pohled přitom nepoznáte, co se uvnitř skrývá za užitečnou technologii, což někteří mohou oproti výstřednějším Apple Watch upřednostňovat. Taktéž výdrž až 12 měsíců na klasickou knoflíkovou baterii je něco, co konkurenti jen tak nenabídnou.

Withings Move ECG White

Withings Move ECG změří EKG rychle a diskrétně

Kromě měření EKG zvládnou Move ECG rovněž měřit různé sportovní aktivity včetně záznamu GPS (pouze s pomocí chytrého telefonu), kvalitu spánku či nabídnout inteligentní budík. Hodinky byly oficiálně představeny už v lednu letošního roku, až nyní nicméně získaly certifikaci CE. Ta je umožňuje prodávat v Evropě, nikoli však ve Spojených státech, kde se čeká na vyjádření FDA. Withings Move ECG jsou dostupné ze stránek výrobce v černé či bílé barvě za cenu 130 euro (cca 3 400 korun).

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).