Domů » Bleskovky » Windows Phone Store už je několik hodin přetížený a nelze z něj stahovat aplikace (oživeno)

Windows Phone Store už je několik hodin přetížený a nelze z něj stahovat aplikace (oživeno)

Aktualizováno 15. dubna, 09:45

Vypadá to, že Windows Phone Store už je v České republice a na Slovensku opět kompletně funkční.

Aktualizováno v 08:15

Windows Phone Store v některých zemích (včetně České republiky a Slovenska) stále nefunguje na 100 %. Procházení aplikací či stahování skrze přímý odkaz už je funkční, i když občas nám při některém z pokusů ještě vyskočí chybová hláška, samotné vyhledávání ale pořád není v provozu.

Původní text článku ze 14. dubna

V redakční poště, komentářích a ve fóru se za posledních několik hodin objevily desítky dostazů ohledně nefunkčního Windows Phone Store (obchod s aplikacemi). Služba je už zhruba tři hodiny nedostupná a při spuštění obchodu či vyhledávání/stahování aplikací zobrazuje chybovou hlášku. Servery Microsoftu zřejmě nezvládají obrovský nápor uživatelů, kteří dnes aktualizovali na Windows Phone 8.1 v rámci Developer Preview programu. Doufejme, že během nočních hodin se situace zlepší a během zítřka už budeme moci aplikace stahovat a nakupovat o sto šest.


S touto chybovou hláškou teď bojuje téměř celá Evropa…

Problém se týká také uživatelů, kteří ve svém telefonu stále mají Windows Phone 8. Podle vyjádření Microsoftu se výpadek týká jen několika regionů a není globání, Česká republika a Slovensko ale bohužel patří do seznamu, kde služby aktuálně nejsou dostupné. WP Store dále není dostupný například v Holandsku, Finsku, Švýcarsku, Litvě, Lotyšsku, Rusku, Německu, Itálii, Španělsku a dalších zemích. Naopak v Kanadě a v USA WP Store normálně funguje.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

24 komentářů

 1. Mihály (neregistrovaný)

  mne to v ruštine raz ide ale pomaly načítava ale sťahovať sa nedá

 2. Kdo to tu psal, jak je MS perfektně připravený na datové toky?:D

 3. Johny (neregistrovaný)

  Kdyby jen Windows Phone Store, Microsoft má od rána přetížený servery. Vůbec sem nemohl nalogovat do Street Fightera! Idiotská služba Game Live…

  • Knoxx (neregistrovaný)

   No to je tragédie :D:D

  • Veď ty máš robiť grafiku a nie blbosti

  • Zlý, zlý Microsoft! Chudák Johny nemohl nalogovat Street Fightera!

  • Johny (neregistrovaný)

   Tady je vidět, co jste za ko*oty ;-) Samozřejmě to byla nadsázka (i tak alespoň ale k tématu), ovšem místní parta blbečku se toho má zas potřebu chytnout ;-)

  • Kdyby sis odpustil tu poslední větu, tak bych to jako nadsázku i bral. Ale s tou poslení větou to tak brát prostě nejde…

  • Johny: Ty jsi fakt kus vola a to bez nadsazky.

  • Johny (neregistrovaný)

   A co je na té větě divného? Navíc je to pravda, neznam jediného člověka co by jí chválil. Neustálá nestabilita, blokuje ti hraní… Srovnej to se Steamem, to je úplně jiná kategorie. Navíc nevidím jedinej důvod proč by to mělo v tobě vyvolávat potřebu na to reagovat. Je to nějaké postižení? Radši si hleď svýho, trumbero.

  • Vojta (neregistrovaný)

   GFWL je odpad a slouží jen k nasrání hráčů. Koupil jsem si na steamu GTA4, ale takový porod kolem GFWL jen abych mohl hrát jsem nezažil. Ale myslím že má dojít ke zrušení ne?

  • Johny (neregistrovaný)

   To doufam. Ta sluzba nema zadnej smysl ani funkcnost. Pulka bezi pod hrou, pulka ve windows a chran buh, aby jedna z tech pulek se rozhodla ze.potrebuje nutnou aktualizaci. Nemožný.

 4. David (neregistrovaný)

  každej resetuje a stahuje znovu appky, přitom to je úplně zbytečný

 5. Gotys (neregistrovaný)

  Uzivatelska zakladna roste nepredvidatelnym tempem!

  Problem bude ve vcerejsim uvolneni 8.1 a naslednym stahovanim aplikaci :-D

 6. Vyzera, ze Store este stale nejde…

 7. Mihály (neregistrovaný)

  V Ruskom Jazyku mi to už funguje

 8. Mihály (neregistrovaný)

  Skutočne mi to v ruštine funguje presvedčte sa sami

  sú tam iba drobné chybičky

 9. newkeny (neregistrovaný)

  Běží od rána naprosto normálně…jen včera večer byl nedostupný.

 10. Už to funguje normalne

 11. No v Rusku už od rána ale to už som tu niekoľko krát o tom zmieňoval

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).