Domů » Bleskovky » Windows Phone Store: Každý den 500 nových aplikací a 10 milionů mikrotransakcí

Windows Phone Store: Každý den 500 nových aplikací a 10 milionů mikrotransakcí

Ačkoliv počtem aplikací platforma Windows Phone s Androidem či iOS soupeřit nemůže, většina populárních aplikací pro ni již je dostupná, přičemž tento seznam v uplynulých dnech rozšířil Instagram (zatím v beta verzi) a Waze. Vlastní aplikaci pro mobilní Windows dokonce před několika dny aktualizoval i samotný Google (odkaz).

Microsoft se nyní pochlubil několika statistikami, které bezesporu stojí za pozornost. V tuto chvíli si uživatelé stáhli již přes tři miliardy aplikací (pro porovnání – v případě iOS toto číslo činí 60 miliard) a prostřednictvím těch uhradí každý den na deset milionů mikrotransakcí (ještě v září to bylo devět milionů).

Každým dnem je obchod obohacen o pět stovek nových programů. Měsíční příjem z placených aplikací se od začátků Windows Phone 8 zvedl o 181 %, počet stažení pak o 290 %. Suma sumárum, ačkoliv je trh ve Windows Phone Store v porovnání se dvěma hlavními hráči trhu nepoměrně menší, roste velmi slušným tempem a pokud se Microsoftu podaří systém více prosadit i na domácí půdě v USA, rozhodně budou mít důvod k oslavám.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments