Microsoft: Ve Windows Phone Store už je více než 200 000 aplikací

Microsoft o víkendu na svém blogu pro vývojáře oznámil, že množství aplikací v jeho mobilním obchodě již překonalo hranici 200 tisíc. Dále zveřejnil, že denně je ve Store provedeno 12 milionů transakcí, přičemž jsou započítány i mikrotransakce ve hrách. Jak před měsícem uvedl Joe Belfiore, viceprezident Microsoftu a šéf divize Windows Phone, Microsoftu se daří srovnávat krok s ostatními ekosystémy a přinášet oblíbené aplikace konkurenčních platforem i na systém Windows Phone, jako například Vine a Instagram. Tato informace je důležitá nejen pro uživatele, ale zejména pro vývojáře aplikací. Microsoft si sebevědomě upevňuje třetí místo mezi mobilními operačními systémy a nové aplikace a hry pro něj vycházejí s žádným nebo minimálním zpožděním (viz například Angry Birds Go! nebo chystané GTA: San Andreas).

 

Microsoft rovněž oznámil, že uzavřel smlouvy na platby položek ve Store s 51 mobilními operátory na 31 trzích, což umožňuje uživatelům mobilních Windows platit za aplikace svým paušálem nebo kreditem namísto platební karty. U nás tuto možnost umožňují Vodafone a T-Mobile. Díky množství prodaných dárkových karet také Microsoft předpovídá, že mezi svátky uživatelé jeho služeb utratí 100 milionů dolarů (asi 2 miliardy korun) za hry a aplikace.

Nezbývá, než Microsoftu přát, aby mu jeho predikce vyšly. Doufejme, že je podpoří aktivním vývojem svého operačního systému včetně aplikace Windows Phone Store, které by slušelo funkčnější doporučování aplikací a viditelnější zvýrazňování nově vydaných nebo slevněných aplikací a her.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku