Windows Phone 8 telefon od Lenova se možná brzy stane realitou

Společnost Lenovo je u nás známá především jako výrobce notebooků. V domovské Číně však vykazuje i velkou produkci kvalitních telefonů i tabletů, které se za své parametry rozhodně nemusí stydět. Mimo nejnovější tablety používající Windows 8 je společným znakem těchto přístrojů přítomnost operačního systému Android. Jeden ze zaměstnanců společnosti, JD Howards, však nyní naznačil, že se začalo uvažovat i o produkci telefonu s operačním systémem Windows Phone 8, jež by mohl pomoct rozšířit smartphony značky i mezi firemní klientelu.

 

Přestože se projekt zatím nachází ve stádiu, kdy nic není jisté, velmi teoreticky bychom se ale mohli vzhledem k oblíbenosti značky ThinkPad dočkat ThinkPad telefonu, kterýžto by zejména v případě globální distribuce mohl pomoct nevalným prodejním číslům zařízení s Windows Phone 8. Mezi hlavní výhody oproti aktuálně používanému Androidu Lenovo uvádí hlavně znatelně vyšší bezpečnost u systému od Microsoftu. Více informací není známo, dá se však předpokládat, že dříve nebo později se takový přístroj od Lenova opravdu objeví a pak bude zajímavé sledovat, bude-li schopný se prosadit vedle současné konkurence v podobě Windows Phone telefonů od Nokie a HTC.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku