Windows Phone 7.8 neoficiálně dostupné pro celou řadu zařízení (přehled)

Začalo to nenápadným únikem neoficiální Windows Phone 7.8 ROM pro HTC HD7 (diskuze). Tahle první verze byla celkem nepoužitelná, nefungovala v ní řada systémových aplikací (kalendář…), programy a hry z Marketplace nebylo možné spustit, nicméně komunita na Xda-developers se pustila do práce a výsledkem je několik neoficiálních Windows Phone 7.8 ROM pro různá zařízení, které jsou poměrně stabilní a použitelné.

blank

Projeli jsme jednotlivá fóra na Xda-developers a tady je přehled zařízení, do kterých už neoficiální cestou můžete novou verzi systému dostat. Upozorňujeme, že flashování provádíte na vlastní zodpovědnost a mějte na paměti, že se jedná o neoficiální zásah, kterým telefon můžete poškodit. ROM jsou vhodné spíše pro testovací účely, než pro každodenní používání. Abyste ROM do svého zařízení mohli nahrát, je nutné jej odemknout.

Odkazy pro stažení

Pokud ve svém zařízení používáte jinou verzi Windows Phone 7.8, budeme rádi za doplnění odkazu a tipy v komentářích.

Autor článku blank
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku