Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Windows 10 si můžete nainstalovat i na Raspberry Pi 3

Windows 10 si můžete nainstalovat i na Raspberry Pi 3

Před nedávnem se podařilo partě nadšenců nainstalovat na smartphone Microsoft Lumia 950 XL plnohodnotná Windows 10 pro ARMové počítače. Totožný tým nyní dokázal tento systém zprovoznit na Raspberry Pi 3, programovací základové desce velikosti kreditní karty.

Desky Raspberry Pi si poradí s rozličným množstvím systémů a prostředí, nejčastěji založených na Linuxu. Oficiální cestou je možné na nich provozovat Windows 10 IoT Core, to však ocení zejména vývojáři, kteří se obejdou bez tradičního grafického prostředí. Díky nově vydanému nástroji WOA Installer for Raspberry Pi je nyní možné nainstalovat na Rasberry Pi 3 (Model B i B+) „klasická“ Windows 10, a to doslova na pár kliků.

Pro úspěšnou instalaci je zapotřebí obstarat si obraz Windows 10 on ARM, podpůrné soubory, a microSD kartu ideálně s ratingem A1. Veškeré důležité odkazy najdete v tomto vlákně na GitHub, zatím zde nejsou vypsané žádné známé problémy.

Návod: Jak nainstalovat Windows 10 na Lumii 950 a 950 XL

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments