Domů » Bleskovky » Lumia 950 XL překvapuje: rozjela plnohodnotná Windows 10 i počítačovou hru Fallout

Lumia 950 XL překvapuje: rozjela plnohodnotná Windows 10 i počítačovou hru Fallout

Microsoft letos ukončí podporu systému Windows 10 Mobile, majitelé Lumií by se podle doporučení Microsoftu měli porozhlédnout po alternativách s Androidem a iOS. S pomocí nástroje WPInternals a několika dalších si lze se starými Lumiemi užít ještě velkou spoustu legrace.

Počítač s Windows 10 v kapse

Na YouTube se objevilo video, které vzniklo díky úsilí několika zapálených jedinců. Hlavním hrdinou je smartphone Microsoft Lumia 950 XL (recenze), na kterém běží systém Windows 10 pro ARM64. Většina systémových součástí funguje běžně, navíc vše vypadá překvapivě plynule, přestože telefon pohání postarší čipset Qualcomm Snapdragon 810. ARMová Windows přitom oficiálně vyžadují minimálně Snapdragon 835. Na telefonu fungují veškeré univerzální aplikace, s novou verzí UEFI se dokonce podařilo rozjet podporu Wi-Fi a GPU akcelerace.

Demo Windows 10 ARM64 running on a Lumia 950 XL [WITH GPU]

I když první video odhaluje práci v tabletovém režimu, telefon dokonce umožňuje spustit desktopový režim a v emulaci spouštět klasické win32 aplikace. Důkazem má být další video se spouštěnou hrou Fallout z roku 1997.

Original Fallout on a phone - Lumia 950 XL with Windows 10 on ARM

Na jakékoliv nové herní pecky pochopitelně můžete s klidem zapomenout, některé další herní klasiky by však pro staré Lumie neměly být problém.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments