Domů » Bleskovky » Windows 10 na Chromebooky nedorazí. Google uložil projekt Campfire k ledu

Windows 10 na Chromebooky nedorazí. Google uložil projekt Campfire k ledu

Ještě v polovině loňského roku se zdálo, že se brzy dočkáme oficiální možnosti spouštět na Chromeboocích v dual bootu operační systém Windows 10. Google na této funkci pracoval pod označením Project Campfire, v reálu se měla jmenovat AltOS. Google dokonce pro tyto potřeby stanovil minimální hardwarové požadavky a pokusil se získat certifikaci pro svůj Pixelbook. Nakonec se ale zdá, že se projektu Campfire vůbec nedočkáme.

campfire

Google přestal na funkci AltOS pracovat loni v prosinci, nyní byly z kódu Chromia odstraněny veškeré zmínky a projekt tak byl zřejmě uložen k ledu. Nutno podotknout, že jej Google nikdy oficiálně neoznámil, ani neslíbil, možná se tak jednalo pouze o experiment, který nikdy neměl spatřit světlo světa.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).