Domů » Bleskovky » Windows 10: dlaždice zatím do důchodu nepůjdou, ale změní podobu

Windows 10: dlaždice zatím do důchodu nepůjdou, ale změní podobu

V letošním roce se na trh dostanou první skládací zařízení se systémem Windows 10X, který je stvořen zejména pro počítače se dvěma displeji nebo jedním ohebným. Tento systém má oproti klasickým Windows 10 pozměněné uživatelské prostředí, což je nejvíce vidět na hlavním panelu a nabídce Start, kde jednotlivé aplikace nově reprezentují klasické barevné ikony namísto současných dlaždic.

Windows 10x 2

Barevné ikony se nyní vlnou updatů systémových aplikací dostávají i do klasických Windows 10, tudíž se začalo spekulovat, že Microsoft zruší dlaždice i zde. Jak ale nyní ukazuje poslední díl podcastu Windows Insider, dlaždice ve Windows 10 přežijí, jen se změní jejich podoba.

Rozlučte se s barevnými dlaždicemi

Microsoft chce učinit nabídku Start jednotnější, tudíž se u dlaždic zbaví barev a nasadí jemnější světlé nebo tmavé ohraničení (v závislosti na použitém tématu), na němž nové barevné ikony lépe vyniknou. V seznamu všech aplikací pak budou čtverce odstraněny úplně a zbydou pouze ikony.

start 1 start 2Nahoře – současná podoba, dole – nová podoba

Je docela možné, že takto navržený stav je pouze meziskok před úplným odstraněním dlaždic, podle zdrojů serveru The Verge zatím nepadlo o jejich budoucnosti konečné rozhodnutí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments