Wimp: Netradiční hopsačka, která vás bude bavit (nyní zdarma)

Při recenzování iPhone 5 jsem v App Store hledal hry, které už jsou optimalizováné pro nové rozlišení čtyřpalcového displeje a narazil jsem na nenápadně vypadající hříčku s názvem Wimp: Who Stole My Pants? od FlexileStudio. Hned po spuštění mě překvapilo grafické zpracování, hra vypadá skutečně dobře a celý svět působí velice živě. S hlavním hrdinou se musíte proskákat napříč padesátkou připravených úrovní, které jsou zasazeny do různých „špinavých“ prostředí.

  

Obtížnost hry se postupně zvyšuje a přibývají nové bonusové prvky, které při pohybu Wimpa využijete. Zatímco v prvních úrovních existujete ve formě zeleného slizu, později získáte speciální ohnivé schopnosti, které vám umožní řešit levely dalšími způsoby. Celkem je připraveno 50 úrovní a další by se měly objevit po aktualizaci. Často budete muset řešit různé zapeklité hádanky, abyste rozpohybovali připravené objekty a dostali se do zdárného cíle. Kromě toho se čas od času budete muset vypořádat s hlavním bossem, který střeží vstup do dalšího světa.

Wimp: Who stole my pants!? Official Trailer

Wimp je v App Store dostupný pro iPhone a iPad za necelých 20 Kč a pokud máte podobný typ her rádi, určitě vás zabaví na dlouhou dobu. Sám mám tituly tohoto typu ve velké oblibě a Wimp si mě rozhodně získal; jestliže máte tipy na další podobné hry, budeme rádi, podělíte- li se o ně v komentářích.

-  

Aktualizováno 9. listopadu: Hra je v App Store dostupná zcela zdarma, proto se stahováním nečekejte. O zábavu na víkend budete mít rozhodně postaráno :)

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku