Domů » Bleskovky » WhatsApp pravděpodobně brzy nabídne hlasové volání

WhatsApp pravděpodobně brzy nabídne hlasové volání

WhatsApp, jeden z nejpopulárnějších komunikátorů napříč všemi mobilními platformami se v nejbližší době dočká nové funkce. Aktuálně je možné jej využívat jen pro textovou komunikaci, nově se však tato aplikace dočká možnosti hlasového volání.

 

Poprvé na tuto skutečnost upozornili redaktoři z NDTV Gadgets, kteří našli ve verzi pro iOS žádost aplikace opravňující k přístupu k mikrofonu zařízení pro možnost posílání hlasových zpráv, záznam videa se zvukem a pro volání a příjem hlasových a video hovorů.

 

Tato funkce je podle všeho již součástí aktuálních verzí, zatím však stále není aktivní. WhatsApp se zatím oficiálně k termínu spuštění nevyjádřil, ale soudě podle uniklých informací to vypadá, že nebudeme muset čekat dlouho a verze pro iOS a Android se právě tohoto rozšíření dočká. Pro úplnost dodejme, že společnost WhatsApp nedávno získal Facebook za 16 miliard dolarů.

Ivan Stloukal

2 komentářů

  1. Ještě by bylo super, kdyby se dal jeden účet používat na více zařízeních a přihlášení by fungovalo nejen přes telefonní číslo, ale i např. přes Facebook login – když už ho za ty obrovské prachy koupili…

    Nebaví mě věčně přecházet z iPadu na telefon a zpět jen proto, že si s někým píšu. Stejný problém je u služebního telefonu…

    • Vojta (neregistrovaný)

      Jojo, tohle taky nechápu. Mám Whatsapp v telefonu a kdykoliv jsem na tabletu a někdo mi píše, musím pobíhat po bytě a hledat telefon. A další skvělá věc by byla ukládání konverzací mimo telefon, na servery Whatsappu. Nejvíc mě štve, že stačí přejít na jiný zařízení a přijdu o všechny konverzace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).