Domů » Bleskovky » WhatsApp je lídrem mezi aplikacemi pro posílání zpráv: Má přes 600 milionů aktivních uživatelů

WhatsApp je lídrem mezi aplikacemi pro posílání zpráv: Má přes 600 milionů aktivních uživatelů

WhatsApp vede mezi mobilními aplikacemi na posílání zpráv, pokud jde o popularitu. Díky svému rozšíření se dlouho spekulovalo o jeho prodeji a letos přešel do vlastnictví Facebooku. CEO a zakladatel služby Jan Koum napsat na Twitter, že WhatsApp má nyní více než 600 milionů aktivních uživatelů za měsíc. V dubnu letošního roku přitom služba překročila půl miliardy uživatelů. Další konkurence v pořadí je služba WeChat, která je rozšířena především v Číně a dalších asijských zemích; ta má 439 milionů aktivních uživatelů.

  

Mezi další služby patří například Tango, které má 70 milionů aktivních uživatelů a Viber se sto miliony uživateli. Koum si lehce rýpnul do aplikací jako je Line a Kik, které zveřejňují pouze počty registrovaných uživatelů a ne těch, kteří opravdu aktivně jejich služby využívají. Na druhou stranu je tento segment velmi složitý, jelikož další desítky milionů lidí využívají služby jako je Skype, iMessage, Facebook Messenger, BlackBerry Messenger, Google Hangouts a další. 

 
V nejhorším případě může váš smartphone dopadnout třeba takto :-)

Zároveň je počet těchto služeb často komplikací, když se podíváme na smartphony naše, a které potkáváme v okolí, tak zjistíme, že se na nich nachází často několik těchto aplikací, které lidé využívají ke komunikaci se specifickou skupinou, případně osobou. Mimo menší přehlednosti, oproti době, kdy nám chodily pouze SMS zprávy, se může mnoho nainstalovaných aplikací projevit negativně na výdrži baterie. 

David Podzimek

9 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  Je pravda, ze by se hodil nejaky funkcni all in one programek na vsechny ty kecalky. U me vede Viber, Skype, Hangouts a FB Messenger. Klasicky zpravy uz mi vlastne chodi asi jen od operatora :)) Nekdy mam ale chut se vseho zbavit a zustat u klasickych zprav, protoze takhle mam konverzace s jednim konkretnim clovekem treba ve trech aplikacich..

 2. Havris (neregistrovaný)

  Tak to jsem jeden z mála co primárně používá SMS. Kecálka nemám žádného, používám jen FB chat přes prohlížeč…

  • pod toto se podepisuji

  • Pres SMS se spatne posilaji obrazky, o videu nemluve. Takze u mne primarne WhatsApp :-)

  • Také podepisuji, ty služby třetích stran prostě nejsou zárukou stability a funkčnosti. Tedy SMS, příp. max. nativní protokoly, ale to je funkční jen v rámci daných platforem.

   WhatsApp jsme zkusili používat na domlouvání zápasů, mělo to tak 50% spolehlivost (spíše méně), takže zpět k e-mailu.

 3. U mne a celé naší rodiny taky vedou jednoznačně klasické SMS,hlavně od doby co zavedli flatové tarify.Facebook messenger používám zcela vyjímečně,třeba když jsme byli na dovolené v Turecku a dostal jsem se k wifi.

 4. Messenger jsem odstranil, pokud chtějí abych používal plně Facebook at mají jednu plynule funkční aplikaci jinak mají smůlu. Mám flat, volám a píšu sms, když chci něco víc pošlu mail, nebo video přes Skype. Nechci být otrokem zpomalených kecálků a kontrolovat v 5 aplikacích komu napíšu odtud a komu musím z druhého. Mimochodem v hubu lidé na WP používáme v rodině a s přátely PROSTORY – Moc fajn věc.

 5. Používám to co mají všichni a stále platí že facebook messenger > whatsApp nebo cokoliv jiného.

  Na volání a video tu je skype, zde je to naštěstí jednoduché.

 6. yamaco (neregistrovaný)

  S rodinou komunikuji via BBM a s ostatními emailem, případně pomocí SMS, anebo zavolám. Nic jiného opravdu nepotřebuji.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).