Domů » Bleskovky » WhatsApp hlásí měsíčně 800 milionů aktivních uživatelů, dosáhne do konce roku miliardy?

WhatsApp hlásí měsíčně 800 milionů aktivních uživatelů, dosáhne do konce roku miliardy?

Zakladatel úspěšného internetového kecálka Jan Koum na Facebooku oznámil, že WhatsApp nyní měsíčně využívá 800 milionů uživatelů. Také připomněl, že je rozdíl mezi aktivními a registrovanými uživateli. Minulý měsíc totiž aplikace překročila jednu miliardu instalací přes Google Play.

 

Letos v lednu oznámili tvůrci dosažení 700 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Pokud bude růst dále pokračovat tímto tempem, můžeme ke konci roku očekávat překročení jedné miliardy. To je také meta, kterou Mark Zuckerberg několikrát zmínil. Po jejím dosažení prý začne vážně uvažovat o tom, jak skrze kecálka generovat zisk, prozatím se však soustředí právě na budování aktivní uživatelské báze. Tvůrce aplikace Jan Koum se již několikrát ohradil vůči reklamě v samotné aplikaci, uvidíme tedy, s jakou strategií Zuckerberg přijde.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).