Domů » Bleskovky » WhatsApp aktivně používá více než 500 milionů uživatelů

WhatsApp aktivně používá více než 500 milionů uživatelů

Od doby, kdy multiplatformní komunikační aplikaci WhatsApp koupil Facebook, se o ní mnoho nepsalo. Ono se v podstatě nic důležitého nedělo, vše zůstalo při starém a prozatím k žádným radikálním změnám nebo integraci WhatsAppu přímo do Facebooku nedošlo. Nyní se společnosti podařil překonat významný milník, o němž se chlubí na svém blogu – WhatsApp používá více než půl miliardy lidí na celé planetě, kteří denně nasdílí 700 milionů fotografií a 100 milionů videí.

 

Totoho čísla bylo dosaženo zejména vzrůstající aktivitou uživatelů v Brazílii, Indii, Mexiku a Rusku. Jedná se o skutečně aktivní uživatele a nikoliv o ty, kteří si aplikaci nainstalovali pro jedno vyzkoušení. WhatsApp je tak již v půli cesty vize Marka Zuckerberga, který se při akvizici vyjádřil, že jeho cílem je získat miliardu uživatelů.

Odkaz na Google Play Odkaz na App Store Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  500 milionů účtů není Y milionů uživatelů. Je To 500 / x = y . Kde x jsou duplicitní účty.

  • Vzhledem k tomu že Whatsapp je vázaný na telefonní číslo tak těch duplicit nebude nějak extra moc. Leda, že má člověk dvě telefonní čísla a na obou Whatsapp používá. Ale jinak je to samozřejmě pravda.

  • Piskot (neregistrovaný)

   duplicita je blbina, vzdyt to vazou na tel cislo. naky procento tam bude, ale tohle co pises je blbost.

 2. tom (neregistrovaný)

  Tak hlavně aby do budoucna nebyla nutnost si zřídit účet na facebooku. V článku to je jasně napsané, že ke změnám dojde.

 3. David Podzimek

  Zajímavý datapoint, že Facebook Messenger má přes 200 milionů uživatelů, ale mobilní app FB mají mnohem více, kde lidé jistě také posílají zprávy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).