Domů » Bleskovky » Wall Street Journal: Silné postavení Samsungu může ohrozit Google

Wall Street Journal: Silné postavení Samsungu může ohrozit Google

Podle deníku Wall Street Journal má Google oprávněné obavy ze sílící pozice společnosti Samsung, která vládne světovým statistikám v počtu prodaných smartphonů, z nichž převážnou většinu představují právě zařízení s Androidem. Pokud by totiž tento trend pokračoval a jihokorejský výrobce tak získal dominantní postavení na poli tohoto operačního systému, mohl by v budoucnu klást na softwarového giganta větší nároky, případně si po vzoru Amazonu vytvořit samostatný ekosystém s upravenou verzi systému a vlastním obchodem s aplikacemi.

Situace si je velice dobře vědom také šéf Androidu, Andy Rubin, který prý na loňské interní poradě chválil úžasné výsledky Samsungu, zároveň ale upozornil, že by se tak mohl Google v budoucnu dostat do složité pozice. Odpovědí má být podle Wall Street Journalu divize Motorola Mobility, kterou Google koupil v roce 2011 a která by mohla Samsungu v nebezpečném obsazování trhu zabránit. Ta se ale zatím spíše trápí a od zmíněné akvizice nedokázala vyrobit zařízení, které by nějak výrazněji oslovilo širší spektrum zákazníků.

Třeba se jí to ale nakonec podaří. V přípravě je totiž podle hojných spekulací tajemné zařízení s názvem X-Phone, které by mohlo Motorolu nastartovat tím správným směrem.

Miroslav Havlíček

7 komentářů

  1. Cesta úspechu Google : X-Phone – čistý Android.

  2. Tak mě Razr HD Maxx vcelku i oslovil, nebo řada Droid, ale když mi je nechce Motorola prodat, tak na co si nemůžou stěžovat, že se jim to neprodává.

  3. Takze na vyrobu referencnych Nexusov im bol Samsung dobry a zrazu v nom Google zacina vidiet nepriatela? Povedzme si otvorene-nebyt Samsungu, tak Android v pocte aktiovanych zariadeni nema ani zdaleka take cisla ako ma teraz.

  4. to BISCUIT84: Podle mě si pleteš příčinu s následkem. Je to tedy právě naopak, to Android vynesl Samsung. Do doby před Androidem tu byli různé OS a žádný neměl takový úspech.

    • o tom sa da hodne diskutovat :) Kazdopadne ostatni vyrobcovia az do prichodu „no name Cinanov“ nedosahovali ani zdaleka tak dobre predaje ako Samsung. Ano, Android ako OS je teraz na vzostupe hlavne vdaka tomu, ze ho pomaly davaju aj do najlacnejsich telefonov. Ale jeho vzostup vyrazne pomahal startovat prave Samsung. PS: Nie som ziadny „Samsungfan“. Sice vlastnim SGS3, ale kritikou nan nesetrim :)

  5. Ja myslím, že nielen android pomohol Samsung ale aj na opak. Stačí sa pozrieť na ostatnch výrobcov android smartphonov od úspechu Samsungu majú zatiaľ ďaleko. Samsung svoje smartphony presadil vďaka investíciam do marketingu, inovácii a hardwaru. Takže by Google mohol byť vďačný. Ale ten požiadavok na skorší prístup k novým verziam Android OS(ešte pred uvedením) nieje scestný, naopak by to užívateľia privítali.

    • Tak je otazka, jestli jde urcit „ted diky tomu….“. Kde by napr.byl Samsung, kdyby nepostavil svuj aktualni uspech na parazitovani na Apple technologiich…atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).