Wall Street Journal: Silné postavení Samsungu může ohrozit Google

Podle deníku Wall Street Journal má Google oprávněné obavy ze sílící pozice společnosti Samsung, která vládne světovým statistikám v počtu prodaných smartphonů, z nichž převážnou většinu představují právě zařízení s Androidem. Pokud by totiž tento trend pokračoval a jihokorejský výrobce tak získal dominantní postavení na poli tohoto operačního systému, mohl by v budoucnu klást na softwarového giganta větší nároky, případně si po vzoru Amazonu vytvořit samostatný ekosystém s upravenou verzi systému a vlastním obchodem s aplikacemi.

Situace si je velice dobře vědom také šéf Androidu, Andy Rubin, který prý na loňské interní poradě chválil úžasné výsledky Samsungu, zároveň ale upozornil, že by se tak mohl Google v budoucnu dostat do složité pozice. Odpovědí má být podle Wall Street Journalu divize Motorola Mobility, kterou Google koupil v roce 2011 a která by mohla Samsungu v nebezpečném obsazování trhu zabránit. Ta se ale zatím spíše trápí a od zmíněné akvizice nedokázala vyrobit zařízení, které by nějak výrazněji oslovilo širší spektrum zákazníků.

Třeba se jí to ale nakonec podaří. V přípravě je totiž podle hojných spekulací tajemné zařízení s názvem X-Phone, které by mohlo Motorolu nastartovat tím správným směrem.

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku