Domů » Bleskovky » Vyzkoušeno: Jak na režim HDR+ i bez toho, aniž byste vlastnili Pixel

Vyzkoušeno: Jak na režim HDR+ i bez toho, aniž byste vlastnili Pixel

Google Pixel a Pixel XL jsou i téměř po roce od svého vydání považovány za jedny z nejlepších smartphonů pro fotografování. Velkou zásluhu na tom má i fotografická aplikace Google Camera a její HDR+ režim.

Tip: Kompletní parametry Google Pixel včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

HDR+ je označení pro technologii Googlu, která kombinuje klasické HDR focení se softwarovým vylepšením fotografie. Zatímco klasický HDR režim použijete zejména ve světelně kontrastních scénách, kde je potřeba vyvážit málo a příliš osvětlené části scény, HDR+ pomáhá za každé situace.

Zejména užitečný je při focení za nedostatku světla. Kamera pořídí několik stejných fotografií, automaticky je porovná a sloučí, čímž dojde k odstranění většiny šumu. Na každé fotografii je totiž šum rozmístěn jinak, čehož aplikace využije pro jeho odstranění. HDR+ dále pomáhá se stabilizací obrazu, což je důvod, proč Google Pixel i přes absenci optické stabilizace nemá problém s rozmazáváním fotografií.

Všechny fotografie jsou pořízeny na OnePlus 3. Spodní řada je s aktivovaným HDR+, horní fotografie jsou z originální OnePlus aplikace. (Zdroj: XDA)

Doposud ale tuto velmi zajímavou technologii mohli používat pouze majitelé Pixelů a Nexusů. Nyní však ukrajinský vývojář vystupující pod pseudonymem B-S-G vytvořil port aplikace Google Camera, který spustíte na všech smartphonech založených na chipsetech Snapdragon 820, 821 a 835. Redaktor Adam Conway ze známého webu XDA Developers vyzkoušel aplikaci úspěšně na LG G6, Samsung Galaxy S8  (evropská verze S8 ale nemá CPU Snapdragon, takže je bohužel nekompatibilní) a OnePlus 3, 3T a 5. Funkčnost s úspěchem na OnePlus 3 osobně vyzkoušel i autor článku.

Google Pixel 2: bez duální kamery a se širokými rámečky

Samotná modifikovaná Google Camera 4.4 pocházející ze třetího vývojářského buildu Androidu O byla negativně otestována na obsah škodlivého kódu, takže ji lze bez obav nainstalovat jako klasické APK. Odkaz ke stažení z AndroidFileHost najdete zde.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

30 komentářů

 1. Na Xiaomi Redmi Note 4 global nefunkci, po zapnuti ihned spadne. Nebo dělám něco blbě.

  • „…který spustíte na všech smartphonech založených na chipsetech Snapdragon 820, 821 a 835…“. Sorry, ale Šikanzeny mají CPU Mediatek, takže nic neděláš blbě, pouze chybí kompatibilita.

  • Zrovna Xiaomi mají Snapdragony konkrétně Note 4 Global má Chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

  • Nicméně 625 není ani jeden z podporovaných 820, 821 a 835.

  • Mediateky rikas tomasi? A jinak se citis zdrav?

  • Xiaomi Redmi Note 4 nemá podporovaný chipset (tj. SD 820, 821 nebo 835)

  • Na xiaomi redmi note 4x funguje bez problému.

 2. Na Sony XZ Premium bohužel po zapnutí ihned spadne.

  • Na Sony nefunguje poriadne asi ani jedna fotoaplikacia…lebo zamestnanci zo Sony musia ešte aj manuálny režim obmedzovať…

  • Ach jo, zase ty tvoje nesmysly. Sony opravdu nemuze za tve leve ruce, mily dragereker

  • Goes: Ruky mám pravé, len Sony nemá možnosť fotenia do RAW, a uzávierka je max. 1s takže v noci si sfotím také h.o.v.n.o ;) …ty nezmysel

  • Dragereker, leve ruce a tupa hlava k tomu. Smasrtphone neni zrcadlovka, ty joudo

  • Goes:A? Keď ostatní vedia vyžmýkať maximum zo Sony senzorov, tak nieje dôvod prečo by mal Sony fotiť horšie. Ale ty to nepochopiš.

  • Dragereker, Sony ma jedny z nejlepe hodnocenych fotaku. To, ze lemplove jako ty s nima neumeji fotit nneni chyba Sony

  • Ariel: Mám sa smiať alebo plakať? V mobile tie foťáky stále ZAOSTÁVAJÚ za špičkou.STÁLE. Len vy si to nepriznáte. Tá tvoja výhovorka neobstojí, koľkokrát som so svojou Xperiou fotil, a ten postprocessing je katastrofa..A v noci? K tomu sa nedá ani vyjadriť čo za olejomaľby vznikajú.Toto sa proste Sony,ktoré má najlepšie fotoaparáty a vyrába fotočipy do mobilov neočakáva ani v tom najhoršom sne.

 3. Na HTC 10 funguje vše kromě slowmotion, jinak jdou i 360° fotky, panorama, HDR+, vše jinak funguje

  • Tomáš Krompolc

   Tak to je dobře :). Slowmotion nefunguje ani na OP3, to jsem v době psaní článku ještě neměl vyzkoušené. Ale hlavní je to HDR+.

  • Tomáš Krompolc

   Evropská varianta S8 bohužel nemá procesor Snapdragon ale Exynos, takže není kompatibilní. Doplněno do článku.

 4. Při instalaci me to upozorňuje na možné poškození zařízení, co to znamená? Díky

  • Tomáš Krompolc

   Pokud mluvíte o tom standardním upozornění při instalaci APK, tak je to jen neškodné upozornění Androidu, aby lidé trochu přemýšleli, co si stahují ;). Ale odkazované APK bylo zkontrolováno týmem XDA a je zcela bezpečné, nemusíte se bát instalace.
   Pak je ještě možnost, že by vás na to upozorňoval nějaký antivirus, nicméně rada je stejná – odkazované APK nepředstavuje riziko.

 5. Hehe
  Chcete prave a kvaltne HDR slowmotion a atd.
  Kupte si iphone , hihi

 6. Nic moc ta vychytávka, protože barvy tam nesedí. Takže to chce doladit aby se to vyrovnalo Pixelu.

 7. Michal Prchlík

  Zdravím, Sony Xperia XZ (Snapdragon 820), aplikace bohužel nelze nainstalovat, hlásí to chybu při otevírání balíčku. Netvrdím, že chyba není u mě, ovšem pak netuším, co dělám špatně.

 8. na samsung s8 padá, i když v článku píšou, že je na tomhle tel. odzkoušeno … kde je tedy chyba?

  • Martin Vagner

   Za velkou louží mají Samsung S8 se Snapdragonem, Evropa jede Exynos, proto to holt nejede

  • Tomáš Krompolc

   Ano, přesně tak. To jsem nějak zapomněl zmínit, na evropské verzi S8 to bohužel nefunguje kvůli CPU Exynos. Doplněno do článku.

 9. Xiaomi Mi 5 (Snapdragon 820) – hned po spuštění spadne.

 10. LG G6 – šlape jako hodinky, zlepšení výrazné oproti LG fotoaplikaci, neumí širokoúhlý fotoaparát a zápis na kartu

 11. vyzkoušeno: rozdíl oproti běžnému režimu HDR nativně podporován stock foto appkou oproti tomuto HDR+ je nula.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).