Vyzkoušeno: Jak na režim HDR+ i bez toho, aniž byste vlastnili Pixel

Google Pixel a Pixel XL jsou i téměř po roce od svého vydání považovány za jedny z nejlepších smartphonů pro fotografování. Velkou zásluhu na tom má i fotografická aplikace Google Camera a její HDR+ režim.

Tip: Kompletní parametry Google Pixel včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

HDR+ je označení pro technologii Googlu, která kombinuje klasické HDR focení se softwarovým vylepšením fotografie. Zatímco klasický HDR režim použijete zejména ve světelně kontrastních scénách, kde je potřeba vyvážit málo a příliš osvětlené části scény, HDR+ pomáhá za každé situace.

Zejména užitečný je při focení za nedostatku světla. Kamera pořídí několik stejných fotografií, automaticky je porovná a sloučí, čímž dojde k odstranění většiny šumu. Na každé fotografii je totiž šum rozmístěn jinak, čehož aplikace využije pro jeho odstranění. HDR+ dále pomáhá se stabilizací obrazu, což je důvod, proč Google Pixel i přes absenci optické stabilizace nemá problém s rozmazáváním fotografií.

Všechny fotografie jsou pořízeny na OnePlus 3. Spodní řada je s aktivovaným HDR+, horní fotografie jsou z originální OnePlus aplikace. (Zdroj: XDA)

Doposud ale tuto velmi zajímavou technologii mohli používat pouze majitelé Pixelů a Nexusů. Nyní však ukrajinský vývojář vystupující pod pseudonymem B-S-G vytvořil port aplikace Google Camera, který spustíte na všech smartphonech založených na chipsetech Snapdragon 820, 821 a 835. Redaktor Adam Conway ze známého webu XDA Developers vyzkoušel aplikaci úspěšně na LG G6, Samsung Galaxy S8  (evropská verze S8 ale nemá CPU Snapdragon, takže je bohužel nekompatibilní) a OnePlus 3, 3T a 5. Funkčnost s úspěchem na OnePlus 3 osobně vyzkoušel i autor článku.Nepřehlédněte

Google Pixel 2: bez duální kamery a se širokými rámečky

Samotná modifikovaná Google Camera 4.4 pocházející ze třetího vývojářského buildu Androidu O byla negativně otestována na obsah škodlivého kódu, takže ji lze bez obav nainstalovat jako klasické APK. Odkaz ke stažení z AndroidFileHost najdete zde.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku