Domů » Bleskovky » Vyzkoušeno: Jak na režim HDR+ i bez toho, aniž byste vlastnili Pixel

Vyzkoušeno: Jak na režim HDR+ i bez toho, aniž byste vlastnili Pixel

Google Pixel a Pixel XL jsou i téměř po roce od svého vydání považovány za jedny z nejlepších smartphonů pro fotografování. Velkou zásluhu na tom má i fotografická aplikace Google Camera a její HDR+ režim.

Tip: Kompletní parametry Google Pixel včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

HDR+ je označení pro technologii Googlu, která kombinuje klasické HDR focení se softwarovým vylepšením fotografie. Zatímco klasický HDR režim použijete zejména ve světelně kontrastních scénách, kde je potřeba vyvážit málo a příliš osvětlené části scény, HDR+ pomáhá za každé situace.

Zejména užitečný je při focení za nedostatku světla. Kamera pořídí několik stejných fotografií, automaticky je porovná a sloučí, čímž dojde k odstranění většiny šumu. Na každé fotografii je totiž šum rozmístěn jinak, čehož aplikace využije pro jeho odstranění. HDR+ dále pomáhá se stabilizací obrazu, což je důvod, proč Google Pixel i přes absenci optické stabilizace nemá problém s rozmazáváním fotografií.


Všechny fotografie jsou pořízeny na OnePlus 3. Spodní řada je s aktivovaným HDR+, horní fotografie jsou z originální OnePlus aplikace. (Zdroj: XDA)

Doposud ale tuto velmi zajímavou technologii mohli používat pouze majitelé Pixelů a Nexusů. Nyní však ukrajinský vývojář vystupující pod pseudonymem B-S-G vytvořil port aplikace Google Camera, který spustíte na všech smartphonech založených na chipsetech Snapdragon 820, 821 a 835. Redaktor Adam Conway ze známého webu XDA Developers vyzkoušel aplikaci úspěšně na LG G6, Samsung Galaxy S8  (evropská verze S8 ale nemá CPU Snapdragon, takže je bohužel nekompatibilní) a OnePlus 3, 3T a 5. Funkčnost s úspěchem na OnePlus 3 osobně vyzkoušel i autor článku.

Google Pixel 2: bez duální kamery a se širokými rámečky

Samotná modifikovaná Google Camera 4.4 pocházející ze třetího vývojářského buildu Androidu O byla negativně otestována na obsah škodlivého kódu, takže ji lze bez obav nainstalovat jako klasické APK. Odkaz ke stažení z AndroidFileHost najdete zde.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
JarekBer
Anonym
JarekBer

Na Xiaomi Redmi Note 4 global nefunkci, po zapnuti ihned spadne. Nebo dělám něco blbě.

Tomass
Anonym
Tomass

„…který spustíte na všech smartphonech založených na chipsetech Snapdragon 820, 821 a 835…“. Sorry, ale Šikanzeny mají CPU Mediatek, takže nic neděláš blbě, pouze chybí kompatibilita.

MarekN
Anonym
MarekN

Zrovna Xiaomi mají Snapdragony konkrétně Note 4 Global má Chipset Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625

Roman
Anonym
Roman

Nicméně 625 není ani jeden z podporovaných 820, 821 a 835.

Goes
Anonym
Goes

Mediateky rikas tomasi? A jinak se citis zdrav?

Pavel M.
Anonym
Pavel M.

Xiaomi Redmi Note 4 nemá podporovaný chipset (tj. SD 820, 821 nebo 835)

Kohba
Anonym
Kohba

Na xiaomi redmi note 4x funguje bez problému.

Pavel M.
Anonym
Pavel M.

Na Sony XZ Premium bohužel po zapnutí ihned spadne.

Dragereker
Anonym
Dragereker

Na Sony nefunguje poriadne asi ani jedna fotoaplikacia…lebo zamestnanci zo Sony musia ešte aj manuálny režim obmedzovať…

Goes
Anonym
Goes

Ach jo, zase ty tvoje nesmysly. Sony opravdu nemuze za tve leve ruce, mily dragereker

Dragereker
Anonym
Dragereker

Goes: Ruky mám pravé, len Sony nemá možnosť fotenia do RAW, a uzávierka je max. 1s takže v noci si sfotím také h.o.v.n.o ;) …ty nezmysel

Goes
Anonym
Goes

Dragereker, leve ruce a tupa hlava k tomu. Smasrtphone neni zrcadlovka, ty joudo

Dragereker
Anonym
Dragereker

Goes:A? Keď ostatní vedia vyžmýkať maximum zo Sony senzorov, tak nieje dôvod prečo by mal Sony fotiť horšie. Ale ty to nepochopiš.

Ariel
Anonym
Ariel

Dragereker, Sony ma jedny z nejlepe hodnocenych fotaku. To, ze lemplove jako ty s nima neumeji fotit nneni chyba Sony

Dragereker
Anonym
Dragereker

Ariel: Mám sa smiať alebo plakať? V mobile tie foťáky stále ZAOSTÁVAJÚ za špičkou.STÁLE. Len vy si to nepriznáte. Tá tvoja výhovorka neobstojí, koľkokrát som so svojou Xperiou fotil, a ten postprocessing je katastrofa..A v noci? K tomu sa nedá ani vyjadriť čo za olejomaľby vznikajú.Toto sa proste Sony,ktoré má najlepšie fotoaparáty a vyrába fotočipy do mobilov neočakáva ani v tom najhoršom sne.

já
Anonym

Na HTC 10 funguje vše kromě slowmotion, jinak jdou i 360° fotky, panorama, HDR+, vše jinak funguje