Google Pixel 2: bez duální kamery a se širokými rámečky

Známý leaker Evan Blass z VentureBeat minulý týden zveřejnil render chytrého telefonu Google Pixel 2. Podle všeho se Google nedržel současných trendů, protože smartphone bude vypadat skoro stejně jako předchůdce a nedostane ani bezrámečkový design, ani duální kameru. Chytrý telefon by měl disponovat procesorem Snapdragon 836 od Qualcommu, a tak by měl mít lepší procesor než nadcházející Galaxy Note 8, který by měl dostat Snapdragon 835 (pouze v USA, v Evropě bude verze s Exynosem).

Obrázek od leakera byl rozmazaný, a proto se jeden uživatel ze sítě Reddit rozhodl udělat nové rendery ve vysokém rozlišení. Dokonce vytvořil několik barevných variant, abyste si udělali představu o tom, jak by mohlo zařízení vypadat ve stříbrné, měděné, červené a černé barvě.

Server GSMArena obdržel od jednoho čtenáře dvě reálné fotografie Pixelu 2. Podle odesílatele těchto snímků by přístroj neměl mít 3,5mm konektor pro sluchátka.

Google Pixel 2 se zřejmě nedočká výrazného redesignu, ale zato nabídne například přední stereo reproduktory. Specialitou smartphonu bude systém edge sense, což je rám citlivý na tlak. Abyste vyvolali nějakou akci telefonu, stačí ho v dlani více stisknout. Před několika týdny se objevily rendery i většího bratra Pixelu 2 XL, který má lákat na bezrámečkový design.

Prozatím nevíme, kdy bude dvojice chytrých telefonů oficiálně představená, ale předchozí modely spatřily světlo světa koncem října loňského roku. Je tedy možné, že Google i letošní vlajkové lodě představí ve stejnou dobu jako loni.

Autor článku
Michaela Brázdilová

Kapitoly článku