TOPlist

Vyzkoušeli jsme Honor Magic 7 v unikátní Porsche edici. Limitka, se kterou vybočíte z davu

Honor Magic 7 Porsche Design v rukou redaktora
  • Honor si tradičně nechal od Porsche Design upravit svůj aktuální vlajkový model
  • Exkluzivní varianta dostala nejen nový vzhled, ale i vylepšený teleobjektiv
  • Telefon půjde do prodeje nejprve v Číně, kde jsme měli jedinečnou možnost ho vyzkoušet i my

Značka Honor na konci října představila novou řadu vlajkových smartphonů Honor Magic 7. Dosud ji tvořily dva modely – základní a Pro, který jsme měli tu čest si s předstihem otestovat v Číně. Dnes k této dvojici přibývá třetí varianta, která se jmenuje Honor Magic 7 RSR Porsche Design. Jak z názvu vyplývá, jedná se spíše o designovou exkluzivitu, ovšem drobných změn doznala i výbava.

Prémiovka s novým fotoaparátem

Představená novinka vychází z modelu Honor Magic 7 Pro, avšak oproti ní má o něco agresivnější vzezření. Namísto kruhového modulu fotoaparátu se na zádech nachází výrazný šestiúhelník, z jehož středu se přes celá záda táhne svislá linka doprovázená názvem výrobce i studia Porsche Design.

Telefon bude dostupný v tmavě šedé a fialové barvě a potěší vysokou voděodolností IP68/IP69. My jsme měli možnost si krátce vyzkoušet právě druhou barevnou variantu, která vychází z nové tovární barvy letošního faceliftu Porsche Taycan 4S a musíme uznat, že vypadá opravdu pěkně. Naopak příznivci konzervativnějšího vzhledu raději sáhnou po tmavě šedé edici, která pro změnu našla inspiraci u modelů Porsche 911 a Porsche 992.

Šestiúhelníkový fotomodul na zádech nemá pouze nový vzhled, ale došlo u něj i k upgradu periskopického teleobjektivu. Stejně jako u Honoru 7 Pro výrobce použil 180Mpx snímač, avšak přepracoval jeho optiku a stabilizaci – vůbec poprvé zde můžeme vidět duální elektromagnetický zaostřovací motor, který má přinést stabilnější a ostřejší snímky. Kromě toho se periskopický modul dočkal vylepšené optiky, která nabízí světelnost f/1.9. Teleobjektiv poskytuje 3× optické a až 100× digitální přiblížení.

Fotovýbavu dále tvoří hlavní 50Mpx fotoaparát s proměnlivou clonou f/1.2–f/2.0 a 50Mpx širokoúhlá kamerka s rozsahem 122° a podporou makro režimu. V šestiúhelníku má své místo také LiDAR. Sestavu fotoaparátů uzavírá 50Mpx selfie kamerka, kterou v oválném modulu displeje doprovází 3D hloubkový senzor sloužící k autentizaci uživatele. Druhým způsobem biometrického ověřování je ultrazvuková čtečka otisků prstů zabudovaná do displeje.

Obrazovka je stejná jako v případě varianty Pro, jedná se tedy o 6,8″ OLED (LTPO) s adaptivní obnovovací frekvencí 1–120 Hz a rozlišením 1 280 × 2 800 pixelů. Maximální úroveň jasu v peaku pro HDR obsah je 5 000 nitů. Obrazovka je po všech stranách mírně zaoblená. Srdcem telefonu je čipset Qualcomm Snapdragon 8 Elite v doprovodu 24 GB RAM, úložiště bude nabízeno v kapacitách 512 GB a 1 TB. Nechybí podpora veškeré moderní bezdrátové konektivity, a to včetně satelitní.

Honor Magic 7 RSR Porsche Design ve fialové barvě
Honor Magic 7 RSR Porsche Design ve fialové barvě se inspiroval letošním faceliftem modelu Taycan 4S

Kapacita akumulátoru činí 5 850 mAh, k dispozici je rychlé 100W nabíjení kabelem a 80W bezdrátové. Operačním systémem je nejnovější Android 15 zahalený do prostředí Magic OS 9.0.

Hardwarové parametry Honor Magic 7 RSR Porsche Design

Systém, čipset a konstrukce

Operační systém: Android 15, čipset: Qualcomm Snapdragon 8 Elite, octa-core, 2× 4,32 GHz Oryon V2 Phoenix L + 6× 3,53 GHz Oryon V2 Phoenix M, GPU: Adreno 830, RAM: 16/24 GB, interní paměť: 512/1024 GB, pam. karta:
Rozměry: 162,7 × 77,1 × 8,8 mm, hmotnost: 228 g, zvýšená odolnost: IP69

Displej, konektivita a baterie

6,8", LTPO OLED, rozlišení: FHD+, 1280 × 2800 px
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.4, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/6e/7, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5850 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:

Fotoaparáty

Hlavní: 50 Mpx, f/1.4-2.0, 23mm, 1/1.3", 1.2µm, dual pixel PDAF, OIS, druhý: 180 Mpx, f/1.9, 60mm, 1/1.4", PDAF, OIS, 3× optický zoom, třetí: 50 Mpx, širokoúhlý, f/2.0, 13mm, 122˚, 1/2.88", 0.61µm, dual pixel PDAF, selfie kamera: 50 Mpx + TOF 3D, f/2.0, 22mm, 1/2.93", 0.6µm, autofocus, 4K video

Cena a dostupnost

Honor Magic 7 RSR Porsche Design půjde do prodeje nejprve v Číně, o dostupnosti na globálním trhu nemáme zatím žádné informace. Vzhledem k tomu, že se v Evropě (včetně Česka) předchozí generace prodávala, dá se očekávat, že se během příštího roku objeví i u nás. Předchozí generace (Honor Magic 6 RSR Porsche Design) se u nás aktuálně prodává za 38 740 Kč včetně DPH.



Honor Magic 6 RSR Porsche Design s elektromobilem Porsche Taycan



Nepřehlédněte

Vyzkoušeli jsme Honor Magic 6 RSR Porsche Design. Má luxusní vzhled a 24 GB RAM

V Číně se Honor Magic 7 RSR Porsche Design prodává ve variantě s 16 GB RAM a 512GB pamětí za 7 999 CNY, což je zhruba 26 500 Kč bez DPH. Vybavenější paměťová varianta s úctyhodnými 24 GB RAM a 1TB úložištěm vyjde na 8 999 CNY (přibližně 29 900 Kč bez DPH).

Proč jsou telefony v Číně levnější než v Evropě?

Důvodů, proč jsou smartphony a další elektronika v Číně výrazně levnější než na evropském/českém trhu, je hned několik:

  • Většina telefonů se vyrábí přímo v Číně, díky čemuž jsou zde nižší náklady na logistiku a dopravu.
  • V Číně jsou také nižší daně a poplatky spojené s elektronikou. Naproti tomu v Evropě musí telefony podléhat DPH a dalším clům.
  • Čínský trh je také extrémně konkurenční – výrobci, jako je Honor, Xiaomi, Huawei, Oppo či Vivo, se snaží držet co nejnižší ceny, aby si získali své zákazníky. V Evropě se do výsledné ceny promítají také vyšší náklady na marketing a distribuci.
  • Další položkou, která telefony v Evropě prodražuje, jsou nejrůznější evropské předpisy a certifikace, například směrnice o bezpečnosti a ekologii. V Číně tyto požadavky nejsou tak přísné.
  • Některé modely prodávané v Číně nepodporují e Evropě používaná 5G pásma, případně u nich není nutné platit poplatky za využívání Google služeb.
  • V Evropě se telefony ve výrazně vyšší míře prodávají přes distributory, kteří si pochopitelně přidávají svou marži. V Číně se telefony prodávají častěji přímo přes výrobce či jejich oficiální e-shopy, což se rovněž pozitivně promítne do výsledné ceny.
  • V neposlední řadě jsou to investice do reklamy a budování značky, které jsou v Evropě výrazně vyšší než na domácím trhu. Tyto faktory dohromady způsobují, že telefony v Číně mohou být až o desítky procent levnější než v Evropě.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích.

Kapitoly článku