- Na evropský (i český) trh dnes vstoupila nová řada smartphonů Honor 200
- Nejvybavenější model Honor 200 Pro zaujme příkladným poměrem ceny a výkonu
- Ceny jsou příznivé, a to zejména v rámci předobjednávek, kdy ušetříte až 2 500 Kč
Značka Honor dnes na tiskové konferenci, která se odehrála na dostihovém závodišti v Paříži, kam naše redakce také dostala pozvánku, představila novou rodinu smartphonů Honor 200. Honor je aktuálně v rámci Evropy nejrychleji rostoucí značku telefonů a nová řada si klade za cíl oslovit další spektrum zákazníků, především pak těch mladých.
Řadu Honor 200 tvoří tři podobně vypadající telefony, které v portfoliu výrobce spadají pod vlajkové modely Honor Magic 6 a Magic 6 Pro, nicméně výbavou mají rozhodně blíže k vlajkovým lodím než ke střední třídě. Design novinek je velmi neotřelý – Honor vsází na oblé tvary a texturovaná záda, jimž dominuje neobvykle navržený modul fotoaparátu oválného tvaru se stříbrným ohraničením.

Honor 200 Pro: dobře namíchaný koktejl
Vrcholem nové řady je smartphone Honor 200 Pro. Přestože jej Honor nepozicuje do role vlajkového modelu, klidně jím může být nazýván. Má totiž všechny atributy, které by vlajková loď měla mít – výkonný čipset, kvalitní displej, silnou sestavu fotoaparátů, bezdrátové nabíjení či štědré úložiště. Chybí snad jen zvýšená odolnost vůči vodě a prachu.
Honor 200 Pro z přední strany reprezentuje zakřivený 6,78″ OLED displej s rozlišením 1224 × 2700 pixelů, obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 4000 nitů. Novinku již v redakci několik dní testujeme a mohu potvrdit, že čitelnost na silném sluníčku je naprosto bezproblémová. Součástí zobrazovače je čtečka otisků prstů a oválný výřez pro duální fotoaparát tvořený 50Mpx snímačem se světelností f/2.1 a hloubkovým 3D senzorem využitelným k biometrickému ověření uživatele.

V oválném modulu na zádech najdeme trio fotoaparátů s následujícími specifikacemi:
- 50Mpx hlavní s optickou stabilizací a světelností f/1.9
- 12Mpx širokoúhlý se zorným polem 112°, světelností f/2.2 a funkcí makro s ostřením už od 2,5 cm
- 50Mpx portrétní teleobjektiv s optickou stabilizací, optickým 2,5× přiblížením a světelností f/2.4.
Srdcem telefonu je 4nm čipset Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3, který svým výkonem spadá někde mezi poslední dvě generace vlajkového čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 a 3. Na českém trhu Honor 200 Pro seženete ve variantě s 12 GB RAM a 512GB úložištěm.
Systém, čipset a konstrukce
Rozměry: 163,3 × 75,2 × 8,2 mm, hmotnost: 199 g, zvýšená odolnost: IP55
Displej, konektivita a baterie
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:
Fotoaparáty
Honor 200 Pro disponuje veškerou potřebnou bezdrátovou konektivitou (5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 a NFC), k fyzickému spojení se světem slouží port USB-C. Ten je schopný dobíjet interní 5200mAh akumulátor výkonem až 100 wattů, druhou možností je využití bezdrátového nabíjení s maximálním výkonem 66 wattů. Honor 200 Pro pohání operační systém Android 14 s nadstavbou MagicOS 8.0.
Honor 200: menší, levnější a stále slušně vybavený
Základní model Honor 200 překvapivě za svým „Pro“ bratříčkem v ničem výrazně nezaostává a rozdíly ve specifikacích nejsou až tak výrazné. Displej si ponechává stejné vlastnosti, pouze je plochý, decentně menší (6,7″) a má adekvátně nižší rozlišení (1200 × 2664 pixelů). Oválný výřez vystřídal klasický kruhový, jelikož selfie kamerka přišla o 3D senzor. Sestava fotoaparátů na zádech je dokonce totožná jako u verze Pro.

Základní Honor 200 pohání čipset Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3, v maximální výbavě lze dostat až 16 GB RAM a 512GB úložiště. Bezdrátová konektivita je stejná jako u Honoru 200 Pro, totožná je i kapacita akumulátoru – oželet ale musíme bezdrátové nabíjení.
Systém, čipset a konstrukce
Rozměry: 161,5 × 74,6 × 7,7 mm, hmotnost: 187 g, zvýšená odolnost: ne
Displej, konektivita a baterie
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.3, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 5200 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:
Fotoaparáty
Honor 200 Lite
Posledním modelem z celé řady je Honor 200 Lite. Ten už se na českém trhu prodává od začátku června a zítra ráno na něj na SMARTmanii vyjde podrobná recenze. Po designové stránce se představená novinka od svých vybavenějších bratrů poměrně výrazně liší, zejména v designu fotomodulu – namísto oválu Honor na záda „nalepil“ poměrně tuctově vypadající obdélník se zaoblenými rohy. Telefon je příjemně tenký a lehký, v pase má pouze 6,78 mm a váží 166 gramů. Honor se navíc pyšní zvýšenou odolností vůči pádům – novinka údajně bez úhony ustojí pád z výšky až 1,65 metru, vody a prachu se ale bojí.
Čelní stranu telefonu vyplňuje 6,7″ AMOLED displej s atypickým poměrem stran 20,1:9. Obrazovka se pyšní rozlišením Full HD+, zvýšenou obnovovací frekvencí 90 Hz a špičkovým jasem 2000 nitů. Čtečka otisků prstů do displeje integrovaná není, nachází se v zapuštěném zamykacím tlačítku na boku. Součástí displeje je nicméně duální selfie kamerka vsazená do oválného otvoru nahoře uprostřed.
Systém, čipset a konstrukce
Rozměry: 161,1 × 74,6 × 6,8 mm, hmotnost: 166 g, zvýšená odolnost: ne
Displej, konektivita a baterie
5G: , NFC: , Bluetooth: 5.1, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac, GPS: , konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh, rychlé nabíjení: , bezdrátové nabíjení:
Fotoaparáty
Cena a dostupnost: sleva až 2 500 Kč a dárky zdarma
Nejvybavenější Honor 200 je v Česku možné předobjednat ve dvou barevných provedeních (Moonlight White a Black), základní Honor 200 pak v barvách Emerald Green a Black. Honor 200 Pro ve verzi s 12 GB RAM a 512GB úložištěm stojí 19 990 Kč (17 490 Kč v rámci předobjednávek), Honor 200 ve variantě 8/256 GB vyjde na 14 990 Kč (12 490 Kč při předobjednání).
V rámci předobjednávek je nicméně možné telefony pořídit se slevou 2 500 Kč po zadání kódu Honor2500. Navíc k nim zdarma získáte 100W nabíjecí adaptér v hodnotě 899 Kč a chytré hodinky Honor Choice Watch v hodnotě 2 290 Kč. Po dobu 6 měsíců je navíc zdarma možná výměna displeje. Pouze u Mobil Pohotovosti navíc získáte tříletou záruku zdarma a výkupní bonus až 2 000 Kč. Předobjednáková akce končí 30. června.
Nejlevnější Honor 200 Lite je v Česku k dispozici za 7 490 Kč, respektive 6 490 Kč u předobjednávek. Vybírat můžete ze dvou barev – zelené Cyan Lake a v černé Midnight Black. Při nákupu tohoto modelu získáte dárek v podobě nabíječky Honor SuperCharge v hodnotě 599 Kč. K dispozici je i slevový kupon, se kterým lze Honor 200 Lite pořídit ještě o 1000 Kč levněji.