Vyzkoušejte: z Google Play si můžete stáhnout první hru pro Windows

Google Play Windows

Zatímco se Microsoft chystá s pomocí Amazonu do Windows 11 vpustit podporu androidových aplikací, Google se po vlastní ose pokouší o to samé. Nebude přitom využívat emulační nástroje od Microsoftu, ale přijde s vlastním řešením.

Z Google Play si můžete stáhnout první hru pro Windows

Google v minulém týdnu zahájil ve vybraných asijských zemích betatest, ve kterém si mohou první zájemci vyzkoušet aplikaci herního obchodu Googlu v operačním systému Windows 10 a 11 a instalovat z něj hry pro Android. Nyní se zdá, že aplikace obchodu nebude vůbec nutná a že hry z obchodu bude možné stahovat do Windows přímo z webového prostředí.

Lineage2M
Cena:

První vlaštovkou je mobilní RPG Lineage2M. Pomocí odkazu výše si hru můžete stáhnout nejen na své zařízení s Androidem, ale rovněž do počítače/tabletu s Windows. Aplikace je distribuována ve formě EXE souboru, poté si uživatel musí projít standardním instalačním procesem. Podle informací ze souboru hra využívá ke spouštění emulátor Purple, který pochází přímo od jejího výrobce; je tedy možné, že se jedná o jiné řešení, než které nakonec použije Google pro svoji knihovnu her.

lineage

Podle popisku v obchodě Googlu hra vyžaduje ke svému běhu minimálně:

  • Windows 8/10 64bit
  • Intel Core i5 s taktem 3,0 Ghz
  • 8 GB RAM
  • Grafickou kartu se 4 GB VRAM, minimálně Geforce GTX9xx
  • 10 GB na úložišti
  • DirectX 11
Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku