Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte novou verzi poznámkové aplikace OneNote pro Android a iOS

Vyzkoušejte novou verzi poznámkové aplikace OneNote pro Android a iOS

Aplikace OneNote pro ukládání poznámek (a to nejen textových) od společnosti Microsoft se včera dočkala zásadní aktualizace. Na mobilních zařízeních je nyní možné si poznámky prohlížet se styly, se kterými byly vytvořeny a co více, nyní se zobrazí i poznámky kreslené či psané rukou. Verze pro Android a iOS se tak funčně dorovnají aplikacím na zařízeních se systémem Windows Phone a zařízeních s Windows 8. V žádné verzi, kromě té určené pro stolní počítače, však nezobrazíte rovnice, což moc nepotěší studenty píšící si složitější vzorce.

 

Kromě toho, že poznámky nyní budou na všech zařízeních vypadat přesně tak, jak jste je vytvořili, budete mít bohaté možnosti formátování k dispozici i při psaní poznámek na mobilních zařízeních. Kromě samotného formátování textu je nyní možno vytvářet tabulky či editovat odkazy.

  

   

Mnoho uživatelů jistě potěší možnost přihlášení se pomocí více účtů či k několika službám. K dispozici je možnost synchronizovat data se SkyDrive (včetně SkyDrive Pro) či SharePointem. Microsoft tak potěší všechny uživatele Office 365 (kteří nedávno získali možnost využívat kancelářský balík Office na iPhone).

- - -
OneNote na Google Play / verze pro iPhone / verze pro iPad

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Diskuze k článku

  1. Konečně. Teď už je to použitelné a mohu se plně odstřihnout od neohrabaného a předraženého EverNote.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).