Cena:

Vyzkoušejte beta verzi prohlížeče Nokia Xpress pro Lumie

Finský výrobce zveřejnil beta verzi webového prohlížeče Nokia Xpress určeného pro jeho telefony Lumia. Plní tak své sliby určené zákazníkům, kteří se nedočkají aktualizace na novou verzi systému Windows Phone 8, že na ně nezapomene a bude jim nadále nabízet zajímavý software rozšiřující možnosti jejich zařízení.

   

Nokia Xpress kromě klasického zobrazování webových stránek nabídne několik funkcí, které mohou uživatelům notně zpříjemnit každodenní brouzdání internetem. První z nich je možnost známá z mobilních prohlížečů od Opery, která se má objevit i v novém Internet Exploreru, a sice předběžné načítání prohlížených stránek prostřednictvím serverů společnosti, které je upraví tak, aby byly ve výsledku co nejméně datově náročné. Nokia tvrdí, že dokáže uspořit až 85 % stahovaných dat a navíc přidává i nástroj na jejich monitorování, což se na našem specifickém mobilním trhu rozhodně hodí.

Z dalších funkcí můžeme jmenovat takzvaný Magazín, který umožní odebírání a prohlížení RSS zdrojů v příjemném grafickém kabátku, integrovaný překladač webových stránek, možnost jejich stažení pro pozdější off-line prohlížení nebo možnost rychlého vyhledání označeného slova v textu pomocí Bingu, Wikipedie či YouTube. Zajímavou třešničkou je možnost kopírovat soubory z webů přímo na SkyDrive bez nutnosti jejich předchozího stažení do telefonu.

Beta verzi prohlížeče Nokia Xpress můžete stahovat zde.

Autor článku
Miroslav Havlíček