Domů » Bleskovky » Vyzkoušejte beta verzi prohlížeče Nokia Xpress pro Lumie

Vyzkoušejte beta verzi prohlížeče Nokia Xpress pro Lumie

Finský výrobce zveřejnil beta verzi webového prohlížeče Nokia Xpress určeného pro jeho telefony Lumia. Plní tak své sliby určené zákazníkům, kteří se nedočkají aktualizace na novou verzi systému Windows Phone 8, že na ně nezapomene a bude jim nadále nabízet zajímavý software rozšiřující možnosti jejich zařízení.

   

Nokia Xpress kromě klasického zobrazování webových stránek nabídne několik funkcí, které mohou uživatelům notně zpříjemnit každodenní brouzdání internetem. První z nich je možnost známá z mobilních prohlížečů od Opery, která se má objevit i v novém Internet Exploreru, a sice předběžné načítání prohlížených stránek prostřednictvím serverů společnosti, které je upraví tak, aby byly ve výsledku co nejméně datově náročné. Nokia tvrdí, že dokáže uspořit až 85 % stahovaných dat a navíc přidává i nástroj na jejich monitorování, což se na našem specifickém mobilním trhu rozhodně hodí.

Z dalších funkcí můžeme jmenovat takzvaný Magazín, který umožní odebírání a prohlížení RSS zdrojů v příjemném grafickém kabátku, integrovaný překladač webových stránek, možnost jejich stažení pro pozdější off-line prohlížení nebo možnost rychlého vyhledání označeného slova v textu pomocí Bingu, Wikipedie či YouTube. Zajímavou třešničkou je možnost kopírovat soubory z webů přímo na SkyDrive bez nutnosti jejich předchozího stažení do telefonu.

Beta verzi prohlížeče Nokia Xpress můžete stahovat zde.

Miroslav Havlíček

10 komentářů

 1. Nokia se koukám sakra snaží. Tohle je velmi dobrý krok vpřed.

 2. Prehliadac pouzivam od vcera, skusam ake to je… Data setri, to je fakt, ale nacitanie stranok je asi o 30% pomalsie ako cez IE a niektore stranky sa trosku zle formatuju… Ale UI je velmi pekne, WP style skratka, takze pockame na update a uvidime.

  • Jo, pomalé. To mě napadlo hnedka. Asi je to tím, jak se stránky nejdříve formátujou na serverech Nokie a ještě to nemají úplně vymakané.

  • Uvidime ked bude po nejakom update

 3. Patrik Vogl (neregistrovaný)

  Možná jsem blbě hledal, nicméně, nenašel jsem možnost nastavit Google vyhledávač namísto Bingu, načítání stránek je pocitově výrazně pomalejší a reakce aplikace také nejsou nejrychlejší. K tomu mi osobně vadí to přepínání do full-screenu, stále se něco „hýbe“, pro pár pixelů :(

  Nenadchlo ani nepotěšilo, vlastně nevidím moc důvod, proč to používat msto IE. Více nastavení, vyladění rychlosti aplikace, další funkce a bude to výborné.

  Na betu to není špatné, tak uvidíme brzy ;)

 4. Zkoušeno… Vypadá hezky, jen dost stránek má problémy s formátováním a zobrazením některých prvků… Navíc třeba google se zobrazuje ve starem designu.

  Zatím zůtávám trpět u IE, uvidíme jak budou vypadat další verze.

 5. Ten translator je luxusny.

 6. Toto by bolo pre mňa zaujímavé pred pár rokmi. Nie dnes keď mám Net v mobile za pár éčok neobmedzený.

 7. LosFakos (neregistrovaný)

  „Zajímavou třešničkou je možnost kopírovat soubory z webů přímo na SkyDrive bez nutnosti jejich předchozího stažení do telefonu.“

  Znamena to ze pojdu tahat subory z ulozto/czshare priamo na skydrive?

  A nieco podobne na Google Drive by nebolo?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).