Vývojáři Hogwarts Legacy mají špatnou zprávu: datum vydání se posouvá

4020154 4012629 hogwartslegacyt 2023 thumb
  • Očekávaná hra ze světa Harryho Pottera se opozdí
  • Celkem se jedná již o třetí odklad
  • Změna data vydání se týká minulé generace konzolí a Nintenda Switch

Hogwarts Legacy je za poslední dekádu bezesporu nejnadějnější videoherní projekt ze světa Harryho Pottera. Studio Avalanche Software zvládlo několika dostupnými trailery a 14minutovým gameplay videem přesvědčit nejednoho milovníka čar a kouzel, že tentokrát dorazí plnohodnotný zážitek připomínající filmovou ságu či rovnou knižní veledílo.

Bohužel ale vývojáři nesou těsně před Vánoci špatné noviny – na některých platformách datum vydání znovu odsunuli. Máme-li být konkrétní, hráči na PlayStationu 4 a Xboxu One se hry dočkají až 4. dubna 2023, zatímco majitelé Nintenda Switch si budou muset počkat až do 25. července příštího roku. Aktuálně se jedná již o třetí odklad – původně mělo k vydání dojít už v roce 2021.

Hogwarts Legacy | První gameplay s CZ titulky

Alespoň částečnou útěchou pro řadu hráčů může být, že verze pro PlayStation 5, Xbox Series X i Series S a také PC má stále dorazit 10. února 2023. Doufejme, že alespoň tady vývojáři své slovo dodrží.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku