Hogwarts Legacy nakonec letos nevyjde. RPG ze světa Harryho Pottera se však opozdí jen lehce

4020154 4012629 hogwartslegacyt 2023 thumb

Od zveřejnění parádní gameplay ukázky kouzelnického RPG Hogwarts Legacy uplynulo téměř půl roku, během kterého se nedočkavcům dostávalo nových informací jen poskromnu. Není proto až takovým překvapením, že se prostřednictvím oficiálních sociálních sítí dozvídáme o zhruba dvouměsíčním odkladu. Titul kvůli němu nestihne původní, blíže neupřesněný termín v průběhu letošní vánoční sezony. Místo toho si však zájemci mohou do kalendářů konečně poznačit konkrétní datum, a to 10. února 2023.

Drobné opoždění vydání očekávané hry s licencí Harryho Pottera tvůrcům dle jejich vlastních slov umožní vytvořit ten nejlepší možný kouzelnický zážitek. Desátý den druhého měsíce v roce se nicméně týká pouze PC, Xbox One, Xbox Series S a X a PlayStation 4 i 5. Verze pro handheld Nintendo Switch dorazí ještě o něco později, avšak na přesné datum si musíme ještě chvíli počkat.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku