Domů » Bleskovky » Vývoj One UI 4.0 běží na plné obrátky. První ukázku spatříme nečekaně brzy

Vývoj One UI 4.0 běží na plné obrátky. První ukázku spatříme nečekaně brzy

Google na konci letošního léta vydá finální verzi Androidu 12, na kterou poté začnou výrobci smartphonů roubovat své nadstavby. Mezi nimi nebude chybět ani korejský Samsung, který pracuje na nové verzi svého prostředí One UI s číslovkou 4.0. Podle nejnovějších zpráv informátora Ice Universe se jeho uvedení dočkáme nečekaně brzy.

Premiéra One UI 4.0 už příští týden?

Samsung údajně v minulém měsíci začal pracovat na Androidu 12 pro smartphony řady Galaxy S21, přičemž prvního ovoce bychom se měli dočkat už v příštím týdnu. Zatím není jasné, zda se má jednat o pouhou ukázku či rovnou o vypuštění první testovací verze, každopádně se tvrdí, že vývoj jde nad očekávání dobře a Samsungu se daří plnit stanovené cíle s předstihem. Je tedy možné, že finální verze by mohla dorazit dříve než v předchozích letech, spekuluje se o listopadu nebo prosinci letošního roku, kdy se má zároveň konat Samsung Developer Conference (SDC).

one ui 3 4
Ilustrační obrázek

Bude zajímavé sledovat, jak se Samsungu podaří skloubit vlastní nadstavbu s dramaticky inovovaným prostředím Androidu 12, které v rámci rozhraní Material You staví na spoustě uživatelských úprav.

„Ohýbačky“ dorazí s One UI 3.1.1

Samsung chystá na polovinu srpna další ze svých Unpacked eventů, jehož hlavními hvězdami se stanou ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Flip 3, ty však podle posledních informací poběží na Androidu 11 s prostředím One UI 3.1.1; oproti současné generaci 3.1. tak nemůžeme očekávat žádné převratné novinky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).