Vyšší bezpečnost: Android L bude obsahovat technologii Samsung Knox

Samsung a Google společně oznámili, že část technologie Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android L. Nadcházející generace Androidu, která byla k vidění na vývojářské konferenci Google I/O, bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat. Současně jim pomůže přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím trendům podnikové mobility. Nezávislí dodavatelé softwaru (ISV) a vývojáři tak mohou rozšířit potenciální cílový trh na širší společenství uživatelů Androidu s minimálním úsilím při implementaci.

Spolupráce Samsungu a Googlu je odpovědí na sílící potřebu odolné a bezpečné mobilní platformy. Současně zajišťuje, že soukromí a zkušenosti koncového uživatele nejsou ohroženy, takže si může Android užít při práci stejně jako pro osobní použití. Spolu se snahou rozšířit trh podnikové mobility na bázi Androidu bude Samsung i nadále poskytovat řešení pokročilé, diferencované a komplexní podnikové mobility pro podnikové zákazníky.

Řešení Samsung Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení. To umožňuje jeho nasazení ve vládě a jiných vysoce regulovaných podnikových prostředích. Platforma Knox obdržela v květnu 2013 potvrzení STIG od US Defense Information Systems Agency pro použití v sítích US DoD a v dubnu 2014 byla upgradována na verzi STIG 2. Také britská vláda nedávno vydala bezpečnostní pokyny End User Device (EUD) Security Guidance for Samsung KNOXpro používání vybraných zařízení Samsung s platformou Android.

Samsung také nabízí prostřednictvím Knox komplexní správu a úložiště aplikací. Kromě součástí řešení Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou Knox EMM a Knox Marketplace.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku