Sledujte nás na YouTube

Vyšší bezpečnost: Android L bude obsahovat technologii Samsung Knox

Samsung a Google společně oznámili, že část technologie Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android L. Nadcházející generace Androidu, která byla k vidění na vývojářské konferenci Google I/O, bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat. Současně jim pomůže přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím trendům podnikové mobility. Nezávislí dodavatelé softwaru (ISV) a vývojáři tak mohou rozšířit potenciální cílový trh na širší společenství uživatelů Androidu s minimálním úsilím při implementaci.

Spolupráce Samsungu a Googlu je odpovědí na sílící potřebu odolné a bezpečné mobilní platformy. Současně zajišťuje, že soukromí a zkušenosti koncového uživatele nejsou ohroženy, takže si může Android užít při práci stejně jako pro osobní použití. Spolu se snahou rozšířit trh podnikové mobility na bázi Androidu bude Samsung i nadále poskytovat řešení pokročilé, diferencované a komplexní podnikové mobility pro podnikové zákazníky.

Řešení Samsung Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení. To umožňuje jeho nasazení ve vládě a jiných vysoce regulovaných podnikových prostředích. Platforma Knox obdržela v květnu 2013 potvrzení STIG od US Defense Information Systems Agency pro použití v sítích US DoD a v dubnu 2014 byla upgradována na verzi STIG 2. Také britská vláda nedávno vydala bezpečnostní pokyny End User Device (EUD) Security Guidance for Samsung KNOXpro používání vybraných zařízení Samsung s platformou Android.

Samsung také nabízí prostřednictvím Knox komplexní správu a úložiště aplikací. Kromě součástí řešení Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou Knox EMM a Knox Marketplace.

Michal Javůrek

7 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Vládou registrované AKA NSA už to má hacklý…

  • LOL (neregistrovaný)

   Kdyz si myslis ze NSA musi neco hackovat aby se dostali k tvym datum, jsi hodne najivni. vsichni 3 nejvetsi vyrobci, a zejmena MS, ochotne spolupracuji :)

  • НКВД (neregistrovaný)

   Google mozna spolupracuje, ale jakmile z Androidu vyradis Google bordel, tak tam mas cisty open source, kterej kdokoliv na svete ma moznost projit a zkontrolovat si, zdali je skutecne program cistej, mas tu moznost… co ti kdo zaruci u WinPhone ?

  • n3pi (neregistrovaný)

   Když z Androidu vyřadíš Google bordel, tak tam už nic nezbyde :-D

 2. Jméno (neregistrovaný)

  Jak můžete zaměstnat jako redaktora někoho, kdo nezvládá shodu podmětu s přísudkem…

  • knizmi (neregistrovaný)

   1. Je to shoda přísudku s podmětem.

   2. Kdybych o tomhle měl psát do diskuze pod každým článkem, kde se nějaká chyba objeví, tak nedělám nic jiného.

   3. Asi jsem slepej, ale tady žádnou chybu nevidím :-)

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Knizmi: Nech to být, je to známý místní troll, který má na bedrech velké komplexy, tak potřebuje rýpat pod mnoha přezdívkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *