Domů » Bleskovky » Vyšší bezpečnost: Android L bude obsahovat technologii Samsung Knox

Vyšší bezpečnost: Android L bude obsahovat technologii Samsung Knox

Samsung a Google společně oznámili, že část technologie Knox bude integrována do příští verze operačního systému Android L. Nadcházející generace Androidu, která byla k vidění na vývojářské konferenci Google I/O, bude obsahovat řadu nových funkcí pro podnikové uživatele a IT správce, jako například samostatné kontejnery pro správu a zabezpečení podnikových dat. Současně jim pomůže přizpůsobit se neustále se vyvíjejícím trendům podnikové mobility. Nezávislí dodavatelé softwaru (ISV) a vývojáři tak mohou rozšířit potenciální cílový trh na širší společenství uživatelů Androidu s minimálním úsilím při implementaci.

Spolupráce Samsungu a Googlu je odpovědí na sílící potřebu odolné a bezpečné mobilní platformy. Současně zajišťuje, že soukromí a zkušenosti koncového uživatele nejsou ohroženy, takže si může Android užít při práci stejně jako pro osobní použití. Spolu se snahou rozšířit trh podnikové mobility na bázi Androidu bude Samsung i nadále poskytovat řešení pokročilé, diferencované a komplexní podnikové mobility pro podnikové zákazníky.

Řešení Samsung Knox je v současné době jediným poskytovatelem Androidu, který dodává ochranné a vládou certifikované mobilní zabezpečení, které je v souladu s klíčovými normami vlády USA a Ministerstva obrany (DoD) a s dalšími požadavky na zabezpečení mobilních zařízení. To umožňuje jeho nasazení ve vládě a jiných vysoce regulovaných podnikových prostředích. Platforma Knox obdržela v květnu 2013 potvrzení STIG od US Defense Information Systems Agency pro použití v sítích US DoD a v dubnu 2014 byla upgradována na verzi STIG 2. Také britská vláda nedávno vydala bezpečnostní pokyny End User Device (EUD) Security Guidance for Samsung KNOXpro používání vybraných zařízení Samsung s platformou Android.

Samsung také nabízí prostřednictvím Knox komplexní správu a úložiště aplikací. Kromě součástí řešení Knox, které budou zařazené do nové generace platformy Android, bude Samsung i nadále rozvíjet své specializované služby, jako jsou Knox EMM a Knox Marketplace.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

7 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Vládou registrované AKA NSA už to má hacklý…

  • LOL (neregistrovaný)

   Kdyz si myslis ze NSA musi neco hackovat aby se dostali k tvym datum, jsi hodne najivni. vsichni 3 nejvetsi vyrobci, a zejmena MS, ochotne spolupracuji :)

  • НКВД (neregistrovaný)

   Google mozna spolupracuje, ale jakmile z Androidu vyradis Google bordel, tak tam mas cisty open source, kterej kdokoliv na svete ma moznost projit a zkontrolovat si, zdali je skutecne program cistej, mas tu moznost… co ti kdo zaruci u WinPhone ?

  • Když z Androidu vyřadíš Google bordel, tak tam už nic nezbyde :-D

 2. Jméno (neregistrovaný)

  Jak můžete zaměstnat jako redaktora někoho, kdo nezvládá shodu podmětu s přísudkem…

  • knizmi (neregistrovaný)

   1. Je to shoda přísudku s podmětem.

   2. Kdybych o tomhle měl psát do diskuze pod každým článkem, kde se nějaká chyba objeví, tak nedělám nic jiného.

   3. Asi jsem slepej, ale tady žádnou chybu nevidím :-)

  • Knizmi: Nech to být, je to známý místní troll, který má na bedrech velké komplexy, tak potřebuje rýpat pod mnoha přezdívkami.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).