Domů » Bleskovky » Vysoké rozlišení nebo větší pixely? Honor má pro letošní rok jasno

Vysoké rozlišení nebo větší pixely? Honor má pro letošní rok jasno

V loňském roce se roztrhl pytel s vysokým rozlišením mobilních fotoaparátů; zejména díky Samsungu a Xiaomi jsme se dostali na metu 108 megapixelů a údajně půjdeme ještě výš. Stále však platí mnohokrát omílané pravidlo, že víc pixelů automaticky neznamená lepší fotografii, a možná z tohoto důvodu jsou někteří výrobci zdrženliví. Mezi ně patří i Honor.

honor v30 1 1

Honor se 100+ megapixely letos neuvidíme

Čínská značka spadající pod Huawei nemá minimálně v letošním roce v plánu navyšovat rozlišení svých fotoaparátů, namísto toho se bude soustředit na navyšování velikosti pixelů fotočipů. Podle zástupců Honoru nelze tvořit kvalitní snímky prostřednictvím fotočipů, u kterých se velikost jednoho pixelu pohybuje okolo 0,8 mikronu; minimem má být alespoň 1 μm. Díky větším pixelům lze dosáhnout lepší citlivosti na světlo a menšího výskytu šumu, to však umí i fotoaparáty s vysokým rozlišením využívající mřížky Quad Bayer.

Tento souboj přístupů bude zajímavý u příštích vlajkových Samsungů – Galaxy S20 a S20+ budou disponovat 12Mpx fotočipy s velkými pixely, zatímco Galaxy S20 Ultra dostane hlavní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx. Na porovnání snímků mezi nimi se velmi těšíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Výrobci jsou „zdrženlivý“? Ale no tak…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).