Domů » Bleskovky » Vyšla nová verze karetní hry Prší pro iPhone i Mac

Vyšla nová verze karetní hry Prší pro iPhone i Mac

Společnost Zentity před nedávnem uvedla novou verzi mobilní hry Prší pro iPhone, která má podporu retina rozlišení. Navíc je to první karetní hra, která je dostupná i pro počítače Mac. Upgradovaná verze této populární české hry vznikla v partnerství se společností Bonaparte, používá originální dvouhlavé hrací karty a má vyšší rozlišení. Grafika navozuje hospodskou atmosféru. Obsahuje propracované drag & drop ovládání a různé zvukové efekty, jakou jsou tradiční hlášky „Stojíš“ nebo „Bereš dvě“ nebo klasická česká hudba. 

 

Každý hráč Prší má své „peněžní konto“, na které mu jsou přičítány peníze za výhry nebo odečítány v případě prohry. Můžete tak měřit síly s ostatními a porovnat své hráčské schopnosti. Nové Prší nabízí i variantu pro dva hráče na jednom telefonu. Je to ideální společník na cesty vlakem nebo pro deštivé počasí. Hra má českou, slovenskou a anglickou lokalizaci. 

Nové Prší navázalo na úspěchy předchozí verze a během několika dní od jejího uveřejnění na AppStoru si ji pořídily stovky lidí. Většina stažení byla logicky z Čech, což představuje více jak 90 % uživatelů,“ řekl Abhishek Balaria, CEO společnosti Zentity. „Naše společnost je známá především díky svým úspěšným bankovním a podnikovým mobilním aplikacím. Zajímavé inovativní projekty a hry nás však baví a chceme v nich i nadále pokračovat.“ 

Populární hra Prší, kterou považujeme za ryze českou hru, má své kořeny paradoxně v USA, kde je známa pod názvem Crazy 8´s. Hra se do Evropy, kde v mnohých zemích zdomácněla, dostala během druhé světové války s americkou armádou. S různými variantami hry se můžeme setkat například v Německu, kde se jmenuje Mau-Mau, na Slovensku Faraon a v dalších zemích. 

Hra je ke stažení na AppStore ve verzi pro iPhone za necelých 20 Kč. K dispozici je také samostatná verze pro Mac.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

2 komentářů

  1. Mám zakoupenou starší verzi, která mě docela bavila, ale nepodporovala retinu? V nové verzi už podporuje? Jedině co se mi na té hře je, že to hrajem v reálu jinak. Uvítal bych více módů.

  2. Takže abych dostal podporu retina displeje, kterou ostatní vývojáři přidávají automaticky a zadarmo, musím si koupit druhou aplikaci, jelikož původní verzi hry, kterou vlastním, schválně odepsali? To teda ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).