Sledujte nás na YouTube

Vyšla nová verze Facebook klienta pro Windows Phone

-

Facebook (respektive Microsoft) dnes vydal novou aktualizaci své aplikace pro Windows Phone. A co je ve verzi 2.3.0.0 nového? 

 • Došlo ke zrychlení načítání zpráv – bohužel na první pohled změna není viditelná, aplikace je stále dosti pomalá
 • Nový panoramatický vzhled a bannery – pozadí aplikace mohou tvořit vaše fotky (automaticky vybíráno z online alb a označených fotografií). Na základní panoramatické obrazovce jsou nyní vidět žádosti o přátelství, zprávy a notifikace.
 • Nabídky v aplikaci jsou nyní řešeny naprosto odlišně (v porovnání s předchozí verzí) – spodní lišta (Application Bar) je nyní všudypřítomná a například nastavení najdete nově tam)
 • Již je možné procházet stránky a skupiny! Bohužel samotné řešení je poměrně špatné a navíc uživatel stále nemůže spravovat vlastní stránky.
 • Je možné u příspěvků zobrazit osoby, kterým se příspěvek líbil.
 • Můžete si zobrazit kromě aktuálních zpráv i filtrované zprávy – buď podle obsahu (fotky, videa, odkazy, stránky, události) nebo podle seznamů uživatelů.
 • U každého příspěvku si nyní můžete nastavit soukromí – tedy určit, kdo váš příspěvek uvidí.

Po dlouhé době jsme dostali aktualizaci poměrně zásadní aplikace. Bohužel však chybí spousta funkcí, kterou by uživatelé mohli vyžadovat. Ať se jedná o správu vlastních stránek nebo třeba o samotnou použitelnost zpráv v aplikaci – místo, aby zobrazovala, s kým si píšete, tak zobrazuje autora poslední zprávy. U spousty zpráv tak vidíte jen svou fotografii a musíte přemýšlet, komu jste to vůbec psali.

-

Pokud se vám aplikace stále ještě neobjevila v telefonu, tak buďte prosím trpěliví – může to trvat i několik hodin.

Tomáš Kápl

8 komentářů

 1. 19roman97 (neregistrovaný)

  priserne pomale stale… touch web je na tom lepsie

 2. VNavrátil (neregistrovaný)

  Naproste zklamani a znechuceni aktualizaci. Zbytecna obrovska horni lista, ktera zabira moc mista, spolu se stalou dolni listou. Cele to zabira snad pulku displeje. Pomaly start, pomale nacitani dat. Co lide v MS delaji? Jak za tohle muzou dostavat penize? Dejte tuhle apikaci lidem od 4th&Mayor a do mesice vyjde prvotridni verze na ktere budou neustale pracovat!

 3. maxxz (neregistrovaný)

  Za sebe mohu říct, že aktualizace super :-), škoda jen, že prostor mohl být využit lépe, nicméně rychlost a použitelnost aplikace se určitě zlepšila.

 4. Honza Zajíc (neregistrovaný)

  Pro mě aktualizace taky super:) teď je to o hodně lepší aplikace než předtím;)

 5. mimonaut (neregistrovaný)

  Mě se apka líbí, update potěšil, i když smysl toho prostoru nahoře mi taky uniká..

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *