Domů » Bleskovky » Výrobce skel Gorilla Glass dostal od Applu obří finanční injekci

Výrobce skel Gorilla Glass dostal od Applu obří finanční injekci

Drtivá většina výrobců smartphonů používá k ochraně displejů skla Gorilla Glass od výrobce Corning. Řadí se mezi ně i Apple, který těmito skly vybavuje svoje iPhony; ty letošní prý dokonce používají nejtvrdší skla, která kdy byla u smartphonu použita. Tajemství spolupráce firem Corning a Apple neznáme, avšak evidentně zde existuje velmi úzká vazba.

apple corning

Firma z Cupertina totiž v minulých dnech do Corningu napumpovala čtvrt miliardy dolarů na financování inovací pro budoucí produkty. Není to poprvé, kdy Apple tohoto výrobce tvrzených skel finančně podpořil, v roce 2017 do něj investoval 200 milionů dolarů, celková výše investic již dosáhla 1 miliardy dolarů.

Zda je Gorilla Glass na iPhonech tvrdší a odolnější než na konkurenčních telefonech, bude obtížné dokázat. Částečnou odpověď by nám mohl dát tradiční odolnostní test youtubera JerryRigEverything; očekáváme však, že sklíčka chránící nové iPhony se podvolí př kontaktu se stejnými hroty jako u konkurenčních přístrojů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments