Domů » Bleskovky » Výrobce skel Gorilla Glass dostal od Applu obří finanční injekci

Výrobce skel Gorilla Glass dostal od Applu obří finanční injekci

Drtivá většina výrobců smartphonů používá k ochraně displejů skla Gorilla Glass od výrobce Corning. Řadí se mezi ně i Apple, který těmito skly vybavuje svoje iPhony; ty letošní prý dokonce používají nejtvrdší skla, která kdy byla u smartphonu použita. Tajemství spolupráce firem Corning a Apple neznáme, avšak evidentně zde existuje velmi úzká vazba.

apple corning

Firma z Cupertina totiž v minulých dnech do Corningu napumpovala čtvrt miliardy dolarů na financování inovací pro budoucí produkty. Není to poprvé, kdy Apple tohoto výrobce tvrzených skel finančně podpořil, v roce 2017 do něj investoval 200 milionů dolarů, celková výše investic již dosáhla 1 miliardy dolarů.

Zda je Gorilla Glass na iPhonech tvrdší a odolnější než na konkurenčních telefonech, bude obtížné dokázat. Částečnou odpověď by nám mohl dát tradiční odolnostní test youtubera JerryRigEverything; očekáváme však, že sklíčka chránící nové iPhony se podvolí př kontaktu se stejnými hroty jako u konkurenčních přístrojů.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
aslynt
Anonym
aslynt

Necháp uexistenci těhle skel. Jakmile to někam spadne, rozbije se to. Nosí to člověk týden bez fólie/dodatečnýho skla, poškrábe se to. WTF?!

uni
Uživatel
uni

Nj, ale dělají to všichni. Lepší krytí displeje (kapacitního) zatím nikdo nevymyslel. Takže proto ona existence :) A a ano, můžeš nadávat na Apple, že to do tohoto segmentu před lety zatáhl.

JoeBlack
Uživatel
JoeBlack

Ale vymyslel, jen je to drahé :)