Výlet na ISS, strategická deskovka a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Po drobné odmlce opět přicházíme s pravidelným přehledem aplikací a her pro iOS, které si můžete dočasně stáhnout zdarma. Všechny uvedené tituly jsou za běžných okolností placené, ale jejich vývojáři se je rozhodli v rámci akce poskytnout bezplatně. S tím také souvisí to, že nemůžeme nijak ovlivnit dobu volné dostupnosti.

Pokud vás nějaký titul zaujme, s jeho stažením proto zbytečně neváhejte. Za chvíli již zdarma být nemusí!

iOS

Earthlapse

‎Earthlapse
Cena: zdarma

Earthlapse je aplikace pro všechny milovníky vesmíru, kterým umožní podívat se virtuálně na ISS. Na mezinárodní vesmírné stanici budete moci prohlížet několik interaktivních výhledů z okna, upravovat běh času a číst si zajímavé informace o jednotlivých sceneriích.

Když vás omrzí předpřipravené záběry, můžete si aktivovat i živý přenos přímo ze stanice. K němu si lze zapnout přehrávání originální podkladové hudby, což vytváří zajímavý relaxační zážitek. Proto jistě přijde vhod fakt, že aplikace spolupracuje s AirPlay a obraz je tedy možné vysílat na vzdálené obrazovky.

Zajímavým bonusem je pak přehled celosvětového počasí poskytovaný službou Weather Underground.

Companions

‎Companions
Cena: zdarma+

Strategická hra Companions přináší na platformu iOS opravdu propracovaný příběh i herní mechanismy, které jinak známe spíše z „velkých“ počítačových her.

V hlavní kampani na vás čeká více než 10 hodin herního obsahu, což ale neznamená, že po jejich dohrání budete muset hru odinstalovat. Kampaň můžete totiž vytvořit znovu s jiným rozložením bojujících stran, přičemž vítanou obměnu přináší také různé náhodné prvky a nepřátelé. Hru tak můžete hrát v podstatě neustále dokola bez rizika opakování.

Ve hře na vás čekají čtyři rasy s trojicí tříd v každé z nich. Každou postavu navíc můžete vylepšit více než čtyřicítkou skillů a desítkami unikátních předmětů.

Pro výhru v gigantických bitvách a poražení finálních bossů ale nebude stačit pouze vylepšování postav. Budete také muset stavět všemožné pasti, obranné stavby a další pasivní prvky. A kdyby se vám náhodou zdálo, že výhra není možná, vždycky můžete o něco snížit obtížnost. Na výběr jsou celkem tři.

Samozřejmostí je také tabulka skóre a 41 achievementů, což vám dává dodatečnou motivaci k zlepšení herních statistik.

Train Conductor 2: USA

‎Train Conductor 2: USA
Cena: 79,00 Kč

Train Conductor je zajímavá oddechová hra, která dokáže dobře vyplnit chvilky času například při čekání na autobus. Oddechová je tedy především zpočátku, později může být v závislosti na vašich schopnostech poněkud stresující.

Vaším úkolem totiž bude na několika známých místech USA zajišťovat plynulý provoz vlakové dopravy. U každého vlaku budete muset najít příslušnou volnou kolej a poslat ho na ní, což se s přibývajícím počtem souprav bude stávat čím dál tím náročnější.

Hra používá poměrně povedenou komiksovou grafiku, díky níž bude zážitek z případné srážky vlaků o něco méně traumatizující.

 

Android

Damn Little Town

Damn Little Town
Cena: 47,99 Kč

Taktická deskovka Damn Little Town do jisté míry vychází z oblíbené stolní hry Carcassone. Stejně jako v této hře totiž budete muset stavět v šachovnicovém plánu městečka a umisťovat do nich své osadníky v podobě figurek.

Zde však podobnost s Carcassone končí – po dobudování městečka totiž vypukne jakási „nákaza zlem“. Herní svět začnou zaplavovat démoni, před nimiž se budete muset co nejrychleji ukrýt do jednoho z chrámů. Chrámy jsou čtyři rohové kartičky, z čehož jasně vyplývá, že už při navrhování města je třeba myslet na budoucí únik.

Vaším cílem tedy bude postavit si co nejlépe situované městečko umožňující rychlou evakuaci, a naopak v tom zabránit vašemu soupeři.

Soupeře může představovat klasicky počítač, ale funguje také režim více hráčů na jednom zařízení. Takto můžete například na tabletu soupeřit až ve čtyřech hráčích, což pořádně zamíchá dynamikou hry.

Hra získala velmi pozitivní hodnocení od všemožných serverů, včetně známých jmen jako CNET. Jestli tedy máte rádi deskové hry, není o čem přemýšlet!

Dungeon999

Dungeon999
Cena: 25,99 Kč

Dungeon999 je poněkud netypická kombinace několika herních žánrů. Váš cíl je jednoduchý, dobýt dungeon. Avšak dungeon o 999 patrech zamořených podivnými slizovitými bytostmi z jiného světa.

Jednotlivá podlaží budete zdolávat s válečníkem Jackem a kouzelnicí Rose, jejichž schopnosti budete muset v průběhu hry zdokonalovat. Pořizovat budete moci nové skilly, předměty, i speciální akce, jako je například zmražení.

Slizovitých nepřátel je ve hře několik typů a vy tak budete muset u každého z nich odhalit, jaká taktika na něj platí nejlépe. Hra ovšem není pouze o soubojích, můžete si také pročítat nekonečnou záplavu dialogů plných více i méně povedených vtipů, jejichž styl vývojář přirovnává k „devadesátkovým seriálům“.

Retro jsou nejen vtipy, ale také grafika a zejména pak zvukový doprovod, jenž jasně odkazuje na časy 8bitových konzolí. Pokud vám tedy tento styl vyhovuje, rozhodně nebudete zklamáni!

Retro Watch Pro

Retro Watch Pro
Cena: 19,99 Kč

Vlastníte chytré hodinky s operačním systémem WearOS (dříve Android Wear)? Pak by vás mohl zaujmout tento netradiční ciferník imitující staré digitální systémy.

Na výběr máte z celkem čtyř fontů, resp, stylů ciferníku: LED, LCD, Monitor a DOS. Ať už zvolíte jakýkoliv z těchto stylů, budete si moci vybrat z pětice typických barevných odstínů, na něž jsme byli u těchto přístrojů zvyklí – nechybí tak například jasně zelená, oranžová, nebo bílá.

Čas je zobrazován ve formátu i s vteřinami, díky čemuž lze například rychle odměřit nějaký interval. Kromě času můžete na ciferník umístit i nějakou připomínku, úkol, citát, nebo třeba vaše jméno.

A pokud vám přijde, že strohý digitální styl potřebuje trochu oživit, můžete si na hodinky přidat i jakékoliv emoji.

Autor článku
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku