Domů » Bleskovky » Vylepšené NAND paměti od Samsungu: Stejně rychlý přístup jako u SSD disků v noteboocích

Vylepšené NAND paměti od Samsungu: Stejně rychlý přístup jako u SSD disků v noteboocích

Během uplynulého víkendu Samsung oznámil nejrychlejší vestavěné paměti na světě, které užívají nový eMMC 5.0 standard. Tyto paměťové čipy budou dostupné ve velikostech 16 GB, 32 GB a 64 GB. Dovolí vašemu telefonu nebo tabletu číst soubory rychlostí 250 megabajtů za sekundu a zapisovat rychlostí 90 megabajtů za sekundu. To je podobná rychlost jako u běžného SSD disku v notebooku. Nevyrovná se nejrychlejším SSD, ale do průměru se určitě vejde.

 

Otázkou zůstává, kdy se těchto pamětí dočkáme v zařízeních? To zatím s jistotou nevíme, jelikož Samsung jen zřídka oznamuje masovou produkci komponentů. Avšak podle minulosti můžeme soudit, že bychom se mohli dočkat do konce letošního roku.

David Podzimek

2 komentářů

  1. super, pretože do intel atom tabletov s win8 cpu nand pamäte z iPadov a Galaxy Tabov, ktoré na mobilný os stačia ale u desktopoveho os (hlavne zapis) to je jak snek

  2. Pokiaľ viem tak NAND je základný stavebný prvok SSD, tak čo je na tom divné? Proste budú miesto 6 stavových hradiel používať 4 stavové a tým dosiahnu zvýšenie rýchlosti.

    SLC SSD – najrýchlejšie a najspoľahlivejšie používajú (2-stavové)

    MLC SSD – pomalšie a na rovnakú plochu väčšia kapacita (4-stavové)

    Ostatné polovodičové pamäte (pamäťové karty, flash disky) využívajú 6-stavové pamäte, ktoré majú na plochu najlepšiu kapacitu, ale zároveň najmenšiu rýchlosť

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).