Vylepšené NAND paměti od Samsungu: Stejně rychlý přístup jako u SSD disků v noteboocích

Během uplynulého víkendu Samsung oznámil nejrychlejší vestavěné paměti na světě, které užívají nový eMMC 5.0 standard. Tyto paměťové čipy budou dostupné ve velikostech 16 GB, 32 GB a 64 GB. Dovolí vašemu telefonu nebo tabletu číst soubory rychlostí 250 megabajtů za sekundu a zapisovat rychlostí 90 megabajtů za sekundu. To je podobná rychlost jako u běžného SSD disku v notebooku. Nevyrovná se nejrychlejším SSD, ale do průměru se určitě vejde.

 

Otázkou zůstává, kdy se těchto pamětí dočkáme v zařízeních? To zatím s jistotou nevíme, jelikož Samsung jen zřídka oznamuje masovou produkci komponentů. Avšak podle minulosti můžeme soudit, že bychom se mohli dočkat do konce letošního roku.

David Podzimek

2 komentáře

 1. mino (neregistrovaný)

  super, pretože do intel atom tabletov s win8 cpu nand pamäte z iPadov a Galaxy Tabov, ktoré na mobilný os stačia ale u desktopoveho os (hlavne zapis) to je jak snek

 2. shagy2301 (neregistrovaný)

  Pokiaľ viem tak NAND je základný stavebný prvok SSD, tak čo je na tom divné? Proste budú miesto 6 stavových hradiel používať 4 stavové a tým dosiahnu zvýšenie rýchlosti.

  SLC SSD – najrýchlejšie a najspoľahlivejšie používajú (2-stavové)

  MLC SSD – pomalšie a na rovnakú plochu väčšia kapacita (4-stavové)

  Ostatné polovodičové pamäte (pamäťové karty, flash disky) využívajú 6-stavové pamäte, ktoré majú na plochu najlepšiu kapacitu, ale zároveň najmenšiu rýchlosť

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *