Domů » Bleskovky » Dostatečný výkon v nejlevnějších telefonech? Samsung zahajuje masovou produkci procesorů Exynos 7570

Dostatečný výkon v nejlevnějších telefonech? Samsung zahajuje masovou produkci procesorů Exynos 7570

Společnost Samsung dnes představila nový procesor řady Exynos, který bude tikat zejména v telefonech nižší třídy. Model nese označení Exynos 7570 a vyrábět se bude pokročilou 14nm FinFET technologií, která má dle Samsungu zaručit až o 70 % více výkonu oproti svým levným předchůdcům. Zároveň má být nový procesor až o 30 % úspornější.

Samsung s novou výpočetní jednotkou plynule navazuje na čipset Exynos 7420, který používá u modelů řady Galaxy S6 a snaží se některé technologie přinést i do těch nejlevnějších telefonů. Exynos 7570 je čtyřjádrový a skládá se ze čtyř jader Cortex-A53, přičemž součástí SoC (System-on-Chip) je i modem LTE (Cat. 4 – 150 Mbps), GPS modul, FM rádio, a nakonec samozřejmě i Wi-Fi a Bluetooth. O GPU a taktu procesoru však nikde nepadla ani zmínka.

exynos 7570

V neposlední řadě jsou podporovány 13Mpx (hlavní) a 8 Mpx (sekundární) fotoaparáty s možností natáčet videa ve Full HD rozlišení a maximální podporované rozlišení displeje je 1 280 x 800 pixelů. Kdy se nové procesory od Samsungu v telefonech objeví prozatím není jasné, ale čekat bychom měli maximálně několik měsíců.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments