Domů » Bleskovky » Vyhlášení: Nejlepší mobilní aplikací pro rok 2014 jsou Mapy.cz

Vyhlášení: Nejlepší mobilní aplikací pro rok 2014 jsou Mapy.cz

Aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz se stala absolutním vítězem letošního ročníku ankety Mobilní aplikace roku. Kromě nejvyšší ceny si tvůrci odnesli další dvě ocenění v kategorii Novinka roku a Nejlepší UX mobilní aplikace.

Vyhlášení ankety Mobilní aplikace roku 2014 proběhlo včera v podvečer. Z nominační fáze, která probíhala od 3. do 31. března, vzešlo celkem 164 finalistů z řad českých a slovenských aplikací. Odborná porota, složená z členů programového boardu COMMUNICATION WEDNESDAY a vybraných expertů z oblasti telekomunikací a internetu, je následně rozdělila do jedenácti kategorií. Internetová veřejnost pak svými hlasy od 22. dubna do 19. května rozhodovala o konečném umístění v jednotlivých kategoriích. Do hlasování se zapojilorekordních 12 393 uživatelů internetu.

Absolutním vítězem ankety a Mobilní aplikací pro rok 2014 se stala aplikace Mapy.cz od společnosti Seznam.cz. Ta kromě nejvyššího ocenění získala prvenství také v dalších dvou kategoriích: Novinka roku za kompletní přepracování aplikace a inovace a speciální ocenění Nejlepší UX mobilní aplikace.

 

„Příjemným překvapením letošní ceny Nejlepší UX mobilní aplikace bylo zjištění, že díky respektování nativního uživatelského rozhraní a smyslu pro intuitivní ovládání je většina hodnocených aplikací z pohledu UX na velmi dobré úrovni. Vybrat tu nejlepší tedy nebylo lehké,“ říká Tomáš Ludvík, Head of UX v agentuře ExperienceU, a dodává: „Vítězná aplikace Mapy.cz však své soupeře mírně převyšuje jak svou přehledností, úsporností a rychlostí, tak inspirujícími funkcemi. Přesně to od podobné aplikace uživatelé očekávají.“ 

VÝSLEDKY ANKETY MOBILNÍ APLIKACE ROKU 2014:

 • Aplikace pro lepší svět – Potraviny na pranýři (FUTURA SOFT, s.r.o.)
 • E-commerce aplikace–Alza.cz (Alza.cz a. s.)
 • Hry – Dead Trigger 2 (MadFinger Games, a.s.)
 • Klientský servis –Můj Vodafone (Vodafone)
 • Média –ČT sport (Česká televize)
 • Nejlepší tabletová aplikace roku – Tabletový týdeník Dotyk (Tablet Media, a. s.)
 • Novinka roku – Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.)
 • Životní styl – FDb.cz TV Kino Filmy (Filmová databáze)
 • Mobilní aplikace roku 2014 ­ (absolutní vítěz) –Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.) 

HODNOCENÍ ODBORNÉ POROTY

 • B2B aplikace – mForce (Mforce s.r.o.)
 • Marketingová inspirace – ZOH 2014 (Anywhere s.r.o.) 

ZVLÁŠTNÍ CENA ExperienceU

 • Nejlepší UX mobilní aplikace –Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.) 

Kompletní informace o anketě spolu s výsledky včetně popisu vítězných aplikací naleznete na této tránce

Hlavním partnerem ankety je společnost T-Mobile. Partnerem je ExperienceU a produktovým partnerem La Loca MUSIC BAR & LOUNGE.Mediálně anketu podporují Androidmarket.cz, Applenovinky.cz, Dotekománie.cz, Euro, Jablíčkář.cz, Letem světem Applem, Lupa.cz, Mobilenet.cz, Root.cz, SmartMania.cz. Produkčně anketu zajišťuje společnost Internet Info. Pořadatelem je nezávislá podnikatelská síť TUESDAY Business Network.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Novinka roku – Mapy.cz (Seznam.cz, a.s.)

  Výňatek z pravidel mobilní aplikace roku 2013: „Novinka roku – mobilní aplikace, která spatřila světlo světa v shopech od 1. 1. 2013 a je stále dostupná ke stažení.“

  Mapy.cz jsou na App Store od 28.12.2010, takže mi to trochu nesedí…

  • Myslí offline mapy;)

  • Ale aplikace je to pořád jedna – Mapy.cz. V pravidlech se nic nepíše o tom, že když do aplikace přidám funkcionalitu, tak může vyhrát kategorii Novinka roku.

  • Velda (neregistrovaný)

   Myslí novou verzi…

 2. SP (neregistrovaný)

  To snad ne, ten čmuchalský software dostal cenu?

  Podívejte se jak vám běží a co posílá z mobilu do internetu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).