Domů » Bleskovky » Vydání operačního systému Tizen opět odloženo, dočkáme se na MWC alespoň jeho představení?

Vydání operačního systému Tizen opět odloženo, dočkáme se na MWC alespoň jeho představení?

Na konci loňského roku se objevila informace, která predikovala představení prvního modelu s operačním systémem Tizen na Mobile World Congressu, který se odehraje příští měsíc v Barceloně. Zástupce společnosti Samsung Electronics Media Solution Center (MSC) na webu Tizenindonesia ale nyní prozradil, že vydání tohoto modelu bylo odloženo oproti prvotnímu plánu uvést jej na korejský a ruský trh již v první polovině letošního roku.

Operační systém Tizen, který vzniká v asociaci Samsungu a dalších několika společností, nemá cestu na svět jednoduchou. Odložen byl již několikrát a ani toto odložení mu v cestě na poměrně saturovaný trh s mobilními systémy nepomůže. Vývoj v této oblasti jde rychle kupředu, a zatímco chtěl Samsung na MWC představit systém Tizen na androidovém zařízení ZTE Geek, objevily se nové technologie, na které zřejmě ještě není Tizen připraven. Spekuluje se o úpravě pro 64-bitové čipy, přidání podpory pro sítě LTE-A a dalších technologiích, které by měly být zahrnuty až do verze Tizen 3.0.

Otázkou je, zdali vůbec bude Tizen na MWC představen. Zpráva o ukázce na modelu ZTE Geek, naplánovaná právě na tento kongres, byla z webu asociace Tizen odstraněna. Pokud k představení nedojde, je možné, že se této novinky dočkáme až v druhé polovině letošního roku, pokud vůbec. Příští měsíc se snad dozvíme, v jaké je toto nenarozené dítě kondici.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Pokud to dopadne jako jiná softwarová řešení Samsungu, tak je jen dobře, že tu není a dlouho nebude… Systém Bada byl něco šíleného a Samsung je společnost, která dokáže ve svém kódu nasekat tuny chyb. Už jen to, že se díky chybám Samsungu podařilo dostat do Ativu S – telefonu s dosud neprolomeným mobilním OS…

  • vlada (neregistrovaný)

   Nehraje ti kauzalita. „Pokud to dopadne“ – v budoucnu, a „je jen dobře, že tu není“ – v pritomnosti.

   Odsuzujme Tizen tehdy az budeme vedet na cem jsme. Do te doby drzme palce.

  • -_- (neregistrovaný)

   Preco mu tam nehraje kauzalita? Mimochodom presna citacia je: „tak je jen dobře, že tu není a dlouho nebude“ tj, mas tam buduci cas. Okrem toho preco sa pri kauzalite zameriavas na to, aky pouziva cas? Medzi tym to nema ziadnu kauzalnu suvislost. Kludne to moze byt minulost na buducnost atd.

  • Použití časů a kauzalit se mi zdá v pořádku.

   Nikde jsem systém Tizen neodsoudil. Pouze jsem – na základě zkušeností s dosavadními softwarovými řešeními Samsung – vyjádřil obavu, že opět Samsung vydá něco, co bude plné chyb. Pokud tomu tak nebude, tak je to jen dobře a kromě dalšího dobrého OS by tu byla větší konkurence pro ostatní -> tj. i ostatní výrobci by museli víc „makat“.

   Jenže spojení Samsung + operační systém ve mě nechnechává pocit důvěry…

  • vlada (neregistrovaný)

   Ano, pritomny i budouci cas. „dobře, že tu není“ nemuze byt dusledek neceho v budoucnu. To popira zakon kauzality. Pritomnost nemuze byt dusledek budoucnosti.

  • vlada (neregistrovaný): Nikdo (vyjma Samsungu) tu nepotřebuje nějaký další OS:-)

  • -_- (neregistrovaný)

   Ako si dosiel k zaveru, ze toto je dosledok niecoho v buducnosti?

  • Vlada: V kontextu článku je to snad naprosto jasné, ne? Tizen tu už měl být. Jenže článek píše o tom, že se to opět zdrží. A já jsem jen napsal, že jestli bude výsledek (nemohu použít přítomný čas – vydán ještě nebyl) takový, jaké byly jeho produkty v minulosti, nebude to to pravé ořechové. A protože to v budoucnu nebude nic dobrého, tak by to bývalo nebylo nic dobrého ani v současnosti, v případě, kdyby se vydal už teď.

   Pokud si tu větu rozkouskuješ a jednotlivé součásti vytrhneš z kontextu, tak to pak sedět nemusí, ale to není můj problém, ale tvůj.

  • vlada (neregistrovaný)

   -_- : Protoze Tizen jeste nedopadl, jak pise mceza „Pokud to dopadne…“. Teprve az v budoucnu mozna dopadne stejne jako ostatni systemy od Samsungu. Nyni nevime a nemuzeme tim oduvodnovat soucasna roznodnuti „…je jen dobře, že tu není…“. Nesouhlasi casova posloupnost.

   mceza : Nema cenu sepisovat slohy o nesmrtelnosti chrousta. Radsi pojdme tipovat, jestli to stihnou do konce 2014, kdyz vydani planuji v prvni pulce roku :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).