K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Vyberte si internetový prohlížeč a vyhledávač. Android v Evropě dostává „ballot screen“

Vyberte si internetový prohlížeč a vyhledávač. Android v Evropě dostává „ballot screen“

Evropská komise mezi lety 2018 a 2019 udělila Google rekordní pokuty ve výši 4,34 a 1,5 miliardy EUR za zneužívání dominantního postavení na poli webových prohlížečů a vyhledávačů v operačním systému Android. Google tak byl přinucen vytvořit řešení, které poskytne uživateli svobodnou volbu, který prohlížeč a vyhledávač vybrat. Toto opatření se není projevuje na prvních telefonech provozovaných na území Evropské Unie.

Vyberte si internetový prohlížeč a vyhledávač. Android v Evropě dostává „ballot screen“
Vyberte si internetový prohlížeč a vyhledávač. Přítomnost ruského Yandexu zde působí celkem vtipně. (zdroj: @tmartisek)

Po aktualizací obchodu Google Play a jeho spuštění se uživateli zobrazí dvě obrazovky, na kterých si bude moci vybrat internetový prohlížeč a vyhledávač. U obou položek dostane na výběr z náhodně seřazených pěti variant, které se budou lišit podle lokality uživatele. Výzvu k výběru budou dostávat uživatelé v následujících týdnech, u nově zakoupených telefonů by se měla zobrazovat automaticky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.