Domů » Bleskovky » Všechny současné telefony od Samsungu dostanou update na Windows Phone 7.8

Všechny současné telefony od Samsungu dostanou update na Windows Phone 7.8

Když Microsoft v létě oficiálně oznámil „aktualizaci útěchy“ pro starší zařízení s operačním systémem Windows Phone ve verzi 7.5, dal zároveň jasně najevo, že výsledná dostupnost pro konkrétní modely zůstává pevně v rukou samotných výrobců. Od té doby se internetové diskuze jen hemžily různými nepodloženými spekulacemi a s až donedávna jediným oficiálním vyjádřením se vytasilo LG, které odřízne Optimus 7. Úkázkovou podporu naopak předvádí Nokia a, jak se ukázalo, také Samsung.

 

V uplynulém týdnu jsme se totiž konečně dočkali oficiálního výjádření také právě od jihokorejského giganta, konkrétně jeho italské pobočky, která v rozhovoru pro server Windows Phone Italy popřela množící se fámy o tom, že by dalším odepsaným telefonem měl být Samsung Omnia W. „Můžeme potvrdit, že naše produkty vybavené operačním systémem Windows Phone 7.5 dostanou update na 7.8 za podmínek specifikovaných Microsoftem.“

Podle posledních zpráv bychom se měli zmíněné aktualizace dočkat v prvním čtvrtletí roku 2013. Několik šťastných majitelů Lumií ji sice dostalo už minulý týden, jednalo se ale spíše o ojedinělé případy spojené většinou s předprodukčními kusy či telefony rozdávanými novinářům a vývojářům. My ostatní si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Zdroj: Windows Phone Italy

Miroslav Havlíček

14 komentářů

 1. Aspoň že tak.. Moje Omnie se vrtí nedočkavostí ! =D

  • m1l4n (neregistrovaný)

   Len zaujimave je, ze kedy realne bude update dostupny..hlavne som zvedavy ci bude update skorej pre HTC alebo pre Samsung zariadenia :)

  • Tak s ohledem na dostupnost updatu na navifirm, si myslím, že to bude ten leden – únor ;) Už jsme čekali dost dlouho, tk by MS mohl splnit aspoň něco… A jestli to bude dřív na HTC nebo Samsung? To už mi je jedno =D hlavně že bude…

 2. Radek (neregistrovaný)

  To je trochu zavádějící nadpis :) … Ale uznávám, že by to bylo velké překvapení, když bych jednoho dne zapnul svůj Samsung Galaxy S3 a koukal bych na Windows Phone :)

 3. Takže když mám HTC HD7 s WP 7.5, můžu možná taky očekávat aktualizaci? Nebo se jedná čistě o telefony, které už měli předinstalovaný 7.5 (vůči těm úplně nejstarším, který měli předinstalovaný 7.0)? Předem děkuji za odpověď.

  • m1l4n (neregistrovaný)

   aktualizaciu mozes urcite taktiez ocakavat, otazka je len ze kedy bude dostupna

 4. bellouomo (neregistrovaný)

  :-D

 5. lajos (neregistrovaný)

  ked sa spomenie nokia a win 7,5 resp 7,8 fsetko je zle a fail Zastarale neschopne nepredajne odsudene kzaniku ale uinych NIC ?? fsetko O.K. ???? Este som nevidel aby sa pisalo okorejskej sracke ktora dostane max. 7.8 cku ako o nejakom s….. redaktori uvedomte sa uz konecne ak mate robit nezavisly web o mobilnych technologiach !!

  • To naštvání neni ani tak na Nokii , nebo Samsung, ti se mohou stavět na hlavu a osmičky na tom stejně nerozjedou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).