Všechny současné telefony od Samsungu dostanou update na Windows Phone 7.8

Když Microsoft v létě oficiálně oznámil „aktualizaci útěchy“ pro starší zařízení s operačním systémem Windows Phone ve verzi 7.5, dal zároveň jasně najevo, že výsledná dostupnost pro konkrétní modely zůstává pevně v rukou samotných výrobců. Od té doby se internetové diskuze jen hemžily různými nepodloženými spekulacemi a s až donedávna jediným oficiálním vyjádřením se vytasilo LG, které odřízne Optimus 7. Úkázkovou podporu naopak předvádí Nokia a, jak se ukázalo, také Samsung.

 

V uplynulém týdnu jsme se totiž konečně dočkali oficiálního výjádření také právě od jihokorejského giganta, konkrétně jeho italské pobočky, která v rozhovoru pro server Windows Phone Italy popřela množící se fámy o tom, že by dalším odepsaným telefonem měl být Samsung Omnia W. „Můžeme potvrdit, že naše produkty vybavené operačním systémem Windows Phone 7.5 dostanou update na 7.8 za podmínek specifikovaných Microsoftem.“

Podle posledních zpráv bychom se měli zmíněné aktualizace dočkat v prvním čtvrtletí roku 2013. Několik šťastných majitelů Lumií ji sice dostalo už minulý týden, jednalo se ale spíše o ojedinělé případy spojené většinou s předprodukčními kusy či telefony rozdávanými novinářům a vývojářům. My ostatní si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Zdroj: Windows Phone Italy

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku