Domů » Bleskovky » VSCO Cam: Populární aplikace na úpravu fotografií je nově dostupná pro Android

VSCO Cam: Populární aplikace na úpravu fotografií je nově dostupná pro Android

Pro iOS se nabízí řada povedených aplikací zaměřených na fotografování, jednou z nich je i VSCO Cam, která si získala širokou oblibu i mezi uživateli Instagramu, a to převážně díky širokým možnostem úprav fotografií. Nově je teď dostupná i pro Android a drží se stejné filosofie jako na iOS.

Možná až moc, jelikož aplikace vypadá jako přímý port verze pro jablečná zařízení, včetně uživatelského rozhraní. Pro nováčka tak může být ovládání trochu matoucí. Pochvalu si nezaslouží ani užití vlastního menu pro sdílení obsahu, které zaostává za standardní nabídkou pro sdílení v Androidu. Nepříjemné je také nekonzistentní chování tlačítka zpět.

Pokud se podíváme na funkce aplikace, nalezneme zde řadu možností na zlepšení fotografií, ale jedná se převážně o různé filtry, které se aplikují na původní obrázek. Způsob provedení se však tváří více profesionálně než běžné filtry v Instagramu. Aplikaci jsem zkoušel na LG G2 a během krátkého používání jsem zaznamenal občasné zaseknutí, nebo delší načítání. Doufejme, že podobné problémy budou v dalších verzích odstraněny. VSCO Cam je dostupná na Google Play Store pro zařízení s Androidem 4.0 a novějším. Samotné stažení je zdarma, ale můžete si přímo v aplikaci dokoupit nová rozšíření. 

Odkaz na Google Play

David Podzimek

Diskuze k článku

  1. Anna (neregistrovaný)

    Používám VSCO pro Android a nemohla bych být spokojenější. Filtry vypadají profesionálně, vyhovuje mi možnost nastavit jejich intenzitu, na ovládání si člověk zvykne rychle a aplikace mi připadá přehledná a jednoduchá, ať jde o základní úpravy nebo vylepšení fotografií. Sdílení obsahu je stejné jako u ostatních aplikací na fotografie, jen se fotky neukládají hned do galerie telefonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).