Vozíčkáři budou mít snazší život. Google Mapy jim najdou trasu, Airbnb ubytování

Plánování trasy v Google Mapách je hračka, pokud jste však upoután na kolečkové křeslo, záhy zjistíte, že ne každou navrženou trasu dokážete zdolat. Tento problém má řešit nová funkce, která při návrhu trasy dokáže tento hendikep zohlednit.

Google Maps Accessible Transit Routes

Google bere v potaz nejen samotné trasy, ale i další možné komplikace, např. přestupy na zastávkách či překonání silnice nadchodem/podchodem. Bohužel tato užitečná novinka je dostupná pouze v několika málo městech – Londýně, New Yorku, Tokiu, Mexiku, Bostonu a Sydney. Google nicméně slibuje, že jejich seznam bude v následujících měsících rychle rozšiřovat, tak snad se brzy dostane do užšího hledáčku alespoň Praha.

Na postižené lidi myslí i služba Airbnb, která nově při vyhledávání ubytování nabídne 21 filtrů, které osoby s různými formami postižení ocení, např. rampy, široké chodby, sprchy a další funkce pro osoby se zvláštními požadavky na mobilitu. Airbnb při zavádění těchto filtrů spolupracovalo se spoustou zainteresovaných organizací.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku