Domů » Bleskovky » Vozíčkáři budou mít snazší život. Google Mapy jim najdou trasu, Airbnb ubytování

Vozíčkáři budou mít snazší život. Google Mapy jim najdou trasu, Airbnb ubytování

Plánování trasy v Google Mapách je hračka, pokud jste však upoután na kolečkové křeslo, záhy zjistíte, že ne každou navrženou trasu dokážete zdolat. Tento problém má řešit nová funkce, která při návrhu trasy dokáže tento hendikep zohlednit.

Google Maps Accessible Transit Routes

Google bere v potaz nejen samotné trasy, ale i další možné komplikace, např. přestupy na zastávkách či překonání silnice nadchodem/podchodem. Bohužel tato užitečná novinka je dostupná pouze v několika málo městech – Londýně, New Yorku, Tokiu, Mexiku, Bostonu a Sydney. Google nicméně slibuje, že jejich seznam bude v následujících měsících rychle rozšiřovat, tak snad se brzy dostane do užšího hledáčku alespoň Praha.

Na postižené lidi myslí i služba Airbnb, která nově při vyhledávání ubytování nabídne 21 filtrů, které osoby s různými formami postižení ocení, např. rampy, široké chodby, sprchy a další funkce pro osoby se zvláštními požadavky na mobilitu. Airbnb při zavádění těchto filtrů spolupracovalo se spoustou zainteresovaných organizací.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).