Domů » Bleskovky » Volkswagen začal vyrábět ID.4. Oficiálně se představí koncem září

Volkswagen začal vyrábět ID.4. Oficiálně se představí koncem září

Volkswagen zintenzivňuje svou elektrickou ofenzivu a spouští sériovou výrobu modelu ID.4 v Cvikově. Světová premiéra prvního výhradně elektricky poháněného SUV značky Volkswagen se uskuteční na konci září.

Volkswagen ID.4

Koncern za tím účelem investuje do roku 2024 celkem 33 miliard eur, z toho 11 miliard eur jen do značky Volkswagen. Značka Volkswagen počítá s tím, že již v roce 2025 vyrobí 1,5 milionu elektromobilů.

„Volkswagen rozšiřuje svou nabídku ve třídě kompaktních SUV, která je celosvětově největším růstovým segmentem, o elektromobil ID.4,“ říká Ralf Brandstätter, předseda představenstva značky Volkswagen. „Po modelu ID.3 se jedná o již druhý model na základě modulární platformy MEB pro elektromobily. Tento vůz se bude vyrábět a prodávat v Evropě, Číně a později i v USA. Tím rozšiřujeme využívání platformy MEB na celém světě a vytváříme ekonomický základ pro úspěch naší rodiny ID.“

Volkswagen ID.4

ID.4 vychází z modulární platformy MEB pro elektromobily. Platforma koncernu Volkswagen je koncipována výhradně pro elektrický pohon. Vzhledem k nízkému součiniteli aerodynamického odporu vzduchu cx = 0,28 a modulárnímu akumulátorovému systému umožňuje ID.4 dojezd více než 500 km (podle metodiky WLTP). SUV se začne prodávat nejprve s pohonem zadních kol. Později bude následovat elektrický pohon všech kol.

Volkswagen ID.3 a ID.4

Cvikov hraje v systémovém přechodu na elektromobilitu klíčovou roli. Velký výrobní závod se investicí ve výši 1,2 miliardy eur poprvé kompletně transformoval na elektromobilitu. Všechny úpravy budou podle plánu dokončeny v letošním roce. V prvním „výhradně elektrickém“ výrobním roce 2021 vyjede z bran cvikovského závodu cca 300 000 elektromobilů na základě modulární platformy MEB. Cvikov se tak stane největším a nejvýkonnějším závodem pro výrobu elektromobilů v Evropě.

Patrik Svatoš

Redaktor automobilové sekce, který má rád technologie, auta, fandí Olympique Marseille a nedokáže žít bez kofeinu.

7 komentářů

  1. Zapšklej Dědek

    EV je slepá neekologická kolej

    • Jj vzdycky se bezim podivat do diskuze kdo to tam zas napise. Asie, USA a zapadni Evropa si to nemysli, no ale holt my chytraci z vychodu vime vse nejlip proto jsme na tom ekonomicky lip nez ti ostatni…..

  2. Vyrábět můžou, kolik jen budou chtít. Jenže normální člověk z paneláku si to nekoupí. Jednak cena, druhak nemožnost dobíjení.

  3. Design VW řady ID je otřesný. Vypadá to, že propustili designéry…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).