Volkswagen představil užitečnou servisní aplikaci pro chytré telefony: Co všechno umí?

Volkswagen začal českým zákazníkům od poloviny října nabízet praktickou aplikaci Volkswagen Service App s nabídkou celé řady služeb týkajících se provozu a údržby vozidel s logem VW. Nová aplikace Volkswagen Service App zahrnuje sedm základních modulů: Parkování, Servis, Tipy a nabídky, Palubní kontrolky, Moje vozidlo, Asistenční služba a Na cestě. Mezi přednosti servisní aplikace Volkswagen patří přehledná grafika a struktura s intuitivním ovládáním. Aplikace bude aktualizována dvakrát ročně.

V modulu Parkování si může uživatel uložit na mapě polohu svého zaparkovaného vozidla a zároveň si nastavit časovač, který jej s předstihem upozorní na případné uplynutí platnosti parkovacího lístku. Parkovací místo si může také chytrým telefonem vyfotografovat a k fotografii připsat poznámky. V případě potřeby se může nechat dovést zpět ke svému zaparkovanému vozidlu. 

Servisní sekce obsahuje tři základní služby: Infolinku Volkswagen, Vyhledání servisního partnera a Nabídku servisních služeb. V prvním případě se může uživatel telefonicky nebo e-mailem spojit s infolinkou Volkswagen. Pro napojení aplikace na asistenční linku Volkswagen je nezbytné zadat osobní údaje a data o provozovaném vozidle v sekci Moje vozidlo. 

  

Vyhledávač autorizovaných servisních partnerů Volkswagen vychází z aktuální geografické polohy uživatele nebo použije nastavení oblíbeného servisního partnera. Aplikace ukáže kontaktní údaje, zobrazí příjezdovou trasu a případně zajistí navigaci ke zvolenému servisnímu partnerovi. Nabídka servisních služeb zobrazuje aktuální servisní nabídky. 

S aktuálními nabídkami z ostatních oblastí, například prodeje originálních dílů a příslušenství, je uživatel aplikace seznamován v modulu Tipy a nabídky, v němž nechybí ani praktické informace, například o nejdůležitějších pravidlech silničního provozu v evropských zemích. Pokud se na přístrojové desce rozsvítí kontrolka a řidič si není jistý jejím významem, stačí otevřít v aplikaci sekci Palubní kontrolky a řešení rébusu je na světě. 

Rozsah poskytovaných asistenčních služeb se liší podle toho, zda se jedná o nehodu nebo poruchu. V prvním případě zajistí servisní aplikace Volkswagen rychlý kontakt s tísňovou linkou, přivolá asistenční službu a případně umožní vytvořit protokol o dopravní nehodě (nejedná se o „Evropský záznam o dopravní nehodě“), který lze jednoduše odeslat na zadanou e-mailovou adresu pro další zpracování. 

Dojde-li k poruše, zajistí rychlý příjezd zásahového vozu asistenční služby jednoduchý přenos základních informací o uživateli, jeho vozidle a aktuální geografické poloze (jméno, příjmení, PSČ, telefonní číslo, VIN, souřadnice GPS) přímo do centrály Volkswagen Assistance Česká republika, jejíž pracovník naváže obratem kontakt s řidičem. 

- -

Na cestách mohou motoristé využívat zápisník Moje cesty pro jednoduché zaznamenání projížděné trasy, kterou lze společně s případnými fotografiemi a poznámkami například sdílet s přáteli. V zahraničí přijde vhod jednoduchý slovník s názvem Překladač se základní slovní zásobou z automobilové oblasti včetně překladů nejběžnějších frází do vybraných jazyků. Aplikace je dostupná pro Android a iOS, verze pro Windows Phone k dispozici není.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. teekex (neregistrovaný)

    Asi neni v silach redakce porovnani s aplikaci pro BMW, ze? [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel