Domů » Bleskovky » Volkswagen představil elektromobil ID 5, ostřejší verze přijde s dojezdem přes 500 km

Volkswagen představil elektromobil ID 5, ostřejší verze přijde s dojezdem přes 500 km

Volkswagen odhalil sportovnější verzi populárního elektro-SUV ID 4, jedná se o model ID 5, který bude k dispozici pouze pro Evropu. ID 5 je dalším krokem Volkswagenu pro splnění předsevzetí o ukončení výroby vozidel na fosilní paliva do roku 2035.

Volkswagen ID 5
Volkswagen ID 5

Dočkáme se dvou variant vozu. Klasický ID 5 bude vybaven jedním elektromotorem pohánějícím zadní nápravu s výkonem 174 koní a 77kWh baterií. Měl by ujet přes 500 km, přesné informace o očekávaném dojezdu ale Volkswagen teprve odhalí. Kromě ID 5 byl představen také sportovnější model ID 5 GTX. Ten bude disponovat dvěma elektrickými motory pro každou nápravu zvlášť.

Na první pohled se model ID 5 příliš neliší od ID 4. Bližší porovnání ale odhalí, že ID 5 je o něco kratší, na zadních sedadlech je méně místa nad hlavou a mírně se liší i nárazník. V podstatě je ale ID 5 pouze kupé verzí modelu ID 4.

Volkswagen ID 5 GTX
Volkswagen ID 5 GTX

Oproti svému předchůdci by ale nový model měl mít vylepšené systémy uvnitř vozu, ať už je řeč o hlasovém asistentovi, nebo Car2X systému pro lepší bezpečnost a sběr dat.

ID 5 je stejně jako ID 4 nebo i koncepty ID Buggy, případně ikonický mikrobus ID Buzz, postaven na modulární platformě MEB. Na tu Volkswagen přešel v roce 2020 a nyní ji u svých vozů hojně využívá.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

2 komentářů

  1. Od nového ID jsem nečekal nic jiného, než další, až trapně levný, „design Citroen“ 🤮👌 „Nezklamali“ 😀 Nj. chce to začít zaměstnávat skutečné profesionály ne nějaké kolemjdoucí nebo studenty…

    • Dnesni generaci se tyhle hracky libi bohuzel, takze design zmenu bych moc necekal.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).