Domů » Bleskovky » Volkswagen v září představí elektrické kupé ID.5 GTX s dojezdem 500 km

Volkswagen v září představí elektrické kupé ID.5 GTX s dojezdem 500 km

Volkswagen se v posledním tiskovém prohlášení pochlubil novým modelem ID.5 GTX. Ačkoliv se zatím jedná o předprodukční koncept, už ze snímků maskovaného vozu můžeme soudit, že půjde o blízkého příbuzného modelu ID.4 GTX. Nižší záď ale evokuje sportovnější křivky. Volkswagen tento typ karoserie označuje jako elektro SUV kupé.

Small 31368 VolkswagenID 5GTX
Volkswagen ID.5 GTX

Označení GTX odkazuje ke sportovnějším modelům v historii značky s přídomky GTI, GTD a GTE. Mělo by se tedy jednat o ostřejší model, který bude propojovat sportovní charakter s elektropohonem.

Vůz je postaven na MEB platformě a disponuje pohonem čtyř kol pomocí dvou elektromotorů. Kombinovaný výkon obou motorů je stejně jako u modelu ID.4 GTX 220 kW. Dojezd aktuálně dosahuje 497 km (WLTP), to se ale u produkční verze může ještě mírně změnit.

O mnoho dalších detailů se s námi Volkswagen ale zatím nepodělil, budeme si tedy muset počkat na IAA Munich Motor Show, kde bude 7. září ID.5 GTX oficiálně představen. Verze GTX bude patrně určena jen pro evropský trh a dočkat bychom se jí mohli už během příštího roku.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

3 komentářů

  1. Jediné, co mě mrzí je, že tento nový design zůstává doménou el. vozítek. Ne, že bych měl něco proti elektru, ale před bytovkou to moc nenabiju.

    • Já tam právě bohužel ten nový design nevidim. Přijde mi to jako velmi konzervativní obyčejný design dnešních SUV.

    • No oproti Tiguanu je to docela slušný rozdíl v dizajnu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).