Volkswagen odhalil elektrický sedan ID. Aero s dojezdem přes 600 km

Volkswagen ID aero 07

Volkswagen představil zcela nový elektrický koncept ID. Aero postavený na platformě MEB. Už název vypovídá o přednostech tohoto vozu. Aerodynamický tvar s koeficientem odporu 0,23 a délka 488 cm přispějí k výbornému dojezdu. Podle evropského standardu WLTP půjde konkrétně o 620 km. Můžeme se tedy těšit na konkurenci pro BMW i4 nebo Mercedes EQS.

Příď i záď zdobí LED pásy zastupující klasické světlomety. Obuty jsou 21″ kola s agresivním designem. Dostatečný dojezd zajistí baterie s kapacitou 77 kWh. Výroba tohoto vozu má začít v průběhu příštího roku na území Číny. To bude také první země, která se nového elektromobilu dočká. Následovat by měla Severní Amerika a Evropa. Výroba evropské verze bude probíhat v závodu Emden na severozápadě Německa.

Volkswagen ID aero 01
Volkswagen ID. Aero

V poslední době vídáme množství SUV a crossoverů, čistokrevný sedan je tedy spíše výjimkou. Volkswagen ID. Aero bude dalším přírůstkem do rychle se rozšiřující rodiny elektromobilů této koncernové značky. Připojí se k modelům ID.3, ID.4, ID.5 nebo mikrobusu ID. Buzz. Očekáváme také již odhalené koncepty ID. Roomz a ID. Buggy. Všechny tyto modely stojí na platformě MEB.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku