Legendární mikrobus Volkswagen je zpět. ID Buzz jezdí na elektřinu a maximálku má 145 km/h

2024 volkswagen id buzz 115 1646839025

Obrázky a neověřené informace týkající se elektrické reinkarnace ikonického mikrobusu Volkswagen Transporter T2 se na internetu objevují již několik let. Nyní jsme se konečně dočkali odhalení oficiálních parametrů.

2024 volkswagen id buzz 101 1646839022
Volkswagen ID Buzz

Volkswagen ID Buzz je postaven na modulární platformě MEB. Mělo by se jednat o jednu z prvních elektrických dodávek cílených na rodinné využití. Spolu s klasickou verzí ale půjde do prodeje i ryze užitková varianta ID Buzz Cargo.VW ID Buzz Hanover PlantNepřehlédněte

Volkswagen láká na elektrický mikrobus ID Buzz. První kusy už opustily továrnu

Oproti prototypu se sériová verze liší pouze v detailech. Mřížka na předním nárazníku je na elektromobil překvapivě výrazná. Německý koncern se kupodivu drží i limetkového odstínu, který jsme mohli vidět právě u prototypů. V nabídce ale má být celkem 11 barevných variant.

2024 volkswagen id buzz 104 1646839024
Interiér

Baterie a dojezd

Evropská verze bude disponovat baterií s kapacitou 81 kWh, přičemž 77 kWh bude využitelných. Zadní náprava bude poháněna motorem o výkonu 201 koní. I vzhledem k maximální rychlosti omezené na 145 km/h však nepůjde o žádného trhače asfaltu.

Ačkoliv Volkswagen nesdílel informaci o dojezdu, dá se očekávat hodnota někde okolo 480 km. Maximální výkon dobíjení atakuje 170 kW. Mikrobus tak bude možné nabít z 5 na 80 % za 30 minut. Do budoucna bude k dispozici také funkce Plug and Charge. Z baterie ID Buzz půjde i dobíjet jiný elektromobil nebo třeba celý dům.

2024 volkswagen id buzz 126 1646839029
Interiér

Až 7 míst k sezení

Standardní verze je vybavena pěti sedadly, ale později přijde i varianta pro šest osob (tři řady sedadel po dvou). Dočkáme se ale i sedmi míst v konfiguraci 2/3/2.

Interiér se podobá modelu ID.4 a nabídne dvojici 10” displejů (je možná i kombinace 10” a 12”). K dispozici budou aktualizace na dálku i podpora Apple CarPlay nebo Android Auto.

Samozřejmostí je pak použití materiálů s důrazem na ekologii a udržitelnost. Například látková sedadla jsou vyrobena částečně z plastů vylovených z oceánů a částečně z recyklovaných PET lahví.

Kdy a za kolik?

V Evropě se dočkáme již do konce letošního roku. Pro USA se chystá varianta s delším rozvorem, která má jít do prodeje v roce 2024. Jedinou velmi důležitou informaci, kterou si Volkswagen zatím nechal pro sebe, je oficiální cena.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku