TOPlist

Volkswagen ID.Tiguan: populární SUV se bude vyrábět také jako elektromobil

silver car with black and gray license plate
  • Oblíbené SUV Tiguan čeká elektrická budoucnost
  • Od roku 2026 se bude vyrábět jako ID.Tiguan, ale pokračovat budou i další ikonické modely
  • Přepracovaný model ID.2 půjde do prodeje jako ID.Golf

Zdá se, že ani v elektrickém věku se Volkswagen nehodlá otočit ke svým nejprodávanějším modelům zády. V uplynulém týdnu jsme se dočkali informací ohledně chystaného elektrického SUV ID.Tiguan. Podle zdrojů webu Autocar se můžeme těšit také na přepracovaný model ID.2 s označením ID.Golf.

Na zasedání podnikové rady ve Wolfsburgu, kterého se účastnil i sám německý kancléř Olaf Scholz, byly odhaleny první informace o novince ID.Tiguan. Ten má být postaven na vylepšené platformě MEB-Plus a výroba má začít v roce 2026.

Volkswagen ID.4 GTX je aktuálně nejrychlejším elektromobilem Volkswagenu.
Volkswagen ID.4 GTX je aktuálně nejrychlejším elektromobilem Volkswagenu.

Už na LA Auto Show generální ředitel divize osobních vozů Thomas Shafer vysvětloval, že Volkswagen disponuje některými ikonickými modelovými řadami a ačkoliv se hodlají držet nového značení ID, některá notoricky známá označení budou pokračovat i nadále.volkswagen ID4 GTXNepřehlédněte

Test Volkswagen ID.4 GTX (2022): gé-té-íčko pod proudem

Elektrický Tiguan by měl zaplnit díru v nabídce automobilky, kterou tam vytvoří model Trinity. Tento vlajkový elektromobil byl taktéž naplánován na rok 2026, dle Herberta Diesse se ale dočká zpoždění z důvodu softwarových problémů. Nejspíše se jej dočkáme až ke konci dekády.

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku