Domů » Bleskovky » Vodafone zavedl nákup aplikací z Windows Phone Store přes M-peněženku

Vodafone zavedl nákup aplikací z Windows Phone Store přes M-peněženku

Vodafone ve spolupráci s Microsoftem před nedávnem přinesl svým zákazníkům možnost platby aplikací z Windows Phone Store prostřednictvím M-peněženky. Díky tomu mohou zákazníci s operačním systémem Windows Phone nakoupit aplikace a nemusí používat údaje ze své platební karty, jak tomu bylo doposud. Tarifním zákazníkům se platba objeví přímo ve vyúčtování služeb v sekci plateb třetím stranám, uživatelé předplacených karet pak hradí částku přímo ze svého kreditu.

Služba je dostupná pro zákazníky se všemi verzemi operačního systému Windows Phone. Zákazník si vybere aplikaci, o kterou má zájem, a přímo ve Windows Phone Store provede nákup požadované aplikace. Po úspěšném ověření, že zákazník má na předplacené kartě dostatek kreditu nebo nemá blokovanou službu u tarifu, se následně provede platba. Zakoupená aplikace je následně nainstalována do telefonu. Z bezpečnostních důvodů je nastavený limit jedné transakce pro platbu přes Vodafone M-peněženku na 1 500 korun.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. Těším se až se za několik měsíců zeptám na fóru tvůrců apps jestli se jim zvedly příjmy. :-D

  • Primy se zvednou mozna pokud Microsoft zase zacne uplacet vyvojare za nove odpadni aplikace :-)

  • Ani nevím jak to ted vypadá na osmičkách. Už jsou v česku třeba nějaky nový bankovní apps? Nebo nějaký užitečný aplikace co na WP7 chyběly? Co Instagram?

  • rreee (neregistrovaný)

   Aplikací je vcelku dost a když není ofiko, tak je spousty fan apps (třeba Instagram).

 2. Jirka (neregistrovaný)

  No nejde o žádnou novinku MS, ten to podporuje již od WP7, a u nás tuto platbu ve WP podporuje T-mobile už asi půl roku.

 3. Jimm98y (neregistrovaný)

  Bohuzel s US Live ID a ceskou Vodafone pre-paid SIM se mne tato moznost nezobrazuje – podarilo se to nekomu z vas zprovoznit s US uctem?

 4. Prej „Koupili jste MICROSOFT ZA 21 Kč. Děkujeme!“ :D :D :D

  Já chci taky koupit Microsoft :D

 5. fero (neregistrovaný)

  Mě to nějak nenabízí, musí se aktualizovat store nebo něco?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).